با شعار هوای پاک انجام خواهد شد

رکاب‌زنی بانوی دوچرخه‌سوار البرزی تا ترکیه

  • سه شنبه, 15 خرداد 1397 09:22
نائب رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان البرز گفت: بانوی دوچرخه‌سوار سایکل توریست استان البرز عصر امروز به مناسب روز جهانی دوچرخه‌سواران ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد و طول مسیر را با شعار هوای پاک رکاب خواهد زد.

محمدرضا محمدی گفت: گردهمایی دوچرخه‌سوار همزمان با ماه مبارک رمضان، باهدف بزرگداشت روز جهانی دوچرخه‌سواری و با شعار هوای پاک برگزارشده است.

به گفته نائب رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان البرز بدرقه یکی از بانوان دوچرخه‌سوار سایکل توریست استان البرز طی این گردهمایی انجام شد.

محمدی ادامه داد: این بانوی البرزی که بیش از 25 سال سابقه دوچرخه‌سواری دارد ایران را تا مقصد ترکیه با شعار هوای پاک رکاب خواهد زد.

وی با اشاره به شعار محیط‌زیست و هوای پاک اظهار کرد: امیدوار هستیم بتوانیم با فرهنگ‌سازی مناسب این شعار را تحقق بخشیم.

نائب رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان البرز بابیان اینکه برنامه مورد استقبال علاقه‌مندان قرارگرفته است، تصریح کرد: سعی داریم بیش‌ازپیش این‌چنین برنامه‌ها را اجرایی کنیم.

محمدی در ادامه به ترافیک خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: فرهنگ دوچرخه‌سواری در سطح جامعه علاوه بر کاهش آلودگی، ترافیک را نیز کاهش خواهد داد.

وی در بخش پایانی سخنان خود از افزایش دوچرخه‌سواران در استان البرز خبر داد و گفت: برای تسهیل دوچرخه‌سواری کلاس‌های آموزشی در دستور کار قرار دارد، همچنین در خرید دوچرخه به علاقه‌مندان کمک خواهد شد.