برگزاری رقابت های قایقرانی آسیا به البرز واگذار شد

  • شنبه, 15 ارديبهشت 1397 06:25

مدیرکل ورزش و جوانان البرز گفت که اولین دوره رقابت های آسیایی قایقرانی اسلالوم آب های خروشان به میزبانی این استان برگزار می شود.

امیر غفرانی روز شنبه با بیان اینکه این دوره از رقابت ها در رودخانه کرج برگزار می شود، اظهار داشت: رقابت های آسیایی قایقرانی اسلالوم آب های خروشان در رده سنی زیر 23 سال و در بخش بانوان و آقایان برای نخستین بار در آسیا به میزبانی استان البرز و در رودخانه کرج برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه زمان برگزاری این رقابت ها هنوز مشخص نشده اظهار داشت: در دیدار هفته پیش نماینده فدراسیون جهانی قایقرانی از تایلند، دبیر کنفدراسیون قایقرانی آفریقا و استاندار البرز از رودخانه کرج، این سایت مورد پذیرش قرار گرفت و برگزاری رقابت های آسیایی قایقرانی اسلالوم آب های خروشان آسیا به استان البرز داده شد.
غفرانی گفت: این مسابقات امسال در البرز برگزار می شود اما زمان دقیق برگزاری آن تاکنون مشخص نشده است.
وی ادامه داد: مکان برگزاری این رقابت ها، ترانسفر و همه سایت مورد بازدید کارشناسان قرار گرفت و قرار است نواقص مطرح شده ، برطرف شود.
وی ادامه داد: در این دوره از میزبانی ها سعی شده تا از مواهب طبیعی استان از جمله پتانسیل رودخانه کرج و ظرفیت آن برای رقابت های ورزشی استفاده شود.
مدیر کل ورزش و جوانان البرز گفت: طی 2 سال اخیر تمام تلاش خود را بکار گرفتیم تا از ظرفیت های ورزشی استان به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت ها و امکانات ورزشی استان متناسب با استعدادهای ورزشی موجود یکی از برنامه های محوری است که در اهداف و برنامه های وزارت ورزش و جوانان پیگیری می شود.
غفرانی گفت: بنا به دستور استاندار البرز، مقرر شد تمهیدات لازم امنیتی وامکانات برای برگزاری مناسب این مسابقات آسیایی فراهم شود.
وی افزود: بنا بر اظهارات دبیر کنفدراسیون قایقرانی آسیا، رودخانه کرج یک سرمایه بزرگ است که تنها در بخش قایقرانی بیش از 100 میلیون دلار ارزش دارد.
رودخانه کرج یکی از پرآب‌ترین رودخانه‌های دامنه جنوبی البرز است که در حدّ فاصل بیلقان تا دیزین واقع شده، این رودخانه که 75 کیلومتر طول دارد.

ایرنا

  • آخرین ویرایش در شنبه, 15 ارديبهشت 1397 06:25
  • اندازه قلم