۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای باز آفرینی بافت فرسوده استفاده می‌شود

  • یکشنبه, 29 بهمن 1396 03:28

مجید روستا در جلسه  بازآفرینی بافت‌های فرسوده استان البرز که پیش از ظهر امروز  در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد اظهار داشت: استان البرز دارای  2 هزار و 228 هکتار وسعت ناکارآمد شهری است که این عدد شامل 5 درصد مساحت شهری و 28 درصد جمعیت شهری  است.

عضو هئیت مدیره شرکت عمران وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه  ستادی در کشور برای  رسیدگی و بررسی بافت‌های فرسوده،  تاریخی، روستاهای پیوسته در دستور کار است، افزود: وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها مکلف هستند که سالانه 270 محله در کشور را در اولویت بازآفرینی شهری قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه  شاخص‌های اجتماعی،  فرهنگی و شهری در این مناطق باید به متوسط و میانگین کشوری نزدیک شود، عنوان کرد: محلات در اولویت باید در یک برنامه و اقدام مشترک مشخص و متناسب با نقش و وظیفه دستگاه ها تعیین و تکلیف شوند.

عضو هئیت مدیره شرکت عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه  10 میلیارد تومان اعتبار به برنامه بازآفرینی شهری در کرج کمک می‌شود، خاطر نشان کرد: تدوین برش سالیانه برای انجام اقدامات ساماندهی در محلات مورد هدف الزامی است.

بافت‌های فرسوده کرج ساماندهی شود

اصغر نصیری در جلسه شورای باز آفرینی شهری استان البرز که پیش از ظهر امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: مطالبه مردم رفع و برطرف شدن بافت‌های فرسوده شهری است.

شهردار کرج افزود: در مورد بافت‌های فرسوده در چند سال اخیر کاری انجام نشده است و تسهیلات دولت در زمینه بافت‌های فرسوده باید تحقق یابد.

نصیری با اشاره به اینکه شهرداری کرج در چند وقت اخیر به بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری به صورت  مجزا ورود کرده است، گفت: افراد کم بضاعت شهری توان سرمایه گذاری در بافت‌های فرسوده را ندارند که شهرداری کرج خارج از بروکراسی در حال پیگیری این کار است.

شهردار کرج با بیان اینکه با مراجعه به مساجد هر محله،اعتماد مردم برای باز آفرینی جلب شد، خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه انجام شده یکی از بلوک‌های شهری در شهرک مصباح تا قبل از پایان سال پروانه ساختمانی دریافت و در سال بعد باز آفرینی شود.

در ادامه جلسه خسرو ارتقایی نیز، معاون امور عمرانی استانداری البرز، عنوان کرد: برای سال آینده سرمایه گذاری  شرکت عمران مادر تخصصی از 91 میلیارد تومان به 99 افزایش می‌یابد و در سال 97 نیز توزیع باز آفرینی شهری 770 میلیارد تومان است.