وضعیت نا به سامان مدارس در شهر جدید هشتگرد

  • یکشنبه, 26 آذر 1396 16:31مرضیه گودرزی- شهر جديد هشتگرد در مرکز ساوجبلاغ يکي از شهرهايي است که تعداد واحدهای مسکن مهر در فازهای مختلف آن اعم از هفت و چهار آن بسیار بالاست. در فازهای مسکن مهر این شهر مدارس اوضاع نابسامانی دارند. متاسفانه در اغلب فاز های این شهر با توجه به گذشت سال ها هنوز اثري از رفاه و خدمات آموزشی ساکنان نيست. اغلب مدارس با نبود سیستم گرمایشی در روزهای سرد پاییز و زمستان و مشکلاتی از این قبیل مواجه است.
پس از سه ماه از آغاز فصل سرما، کودکان با پتو در مدارس حاضر می شوند و هیچ نظارتی بر این کمبودها وجود ندارد و مسئولی بر این وضع رسیدگی نمی کند.
 شرکت عمران برای به اتمام رساندن و تحویل مدارس نيمه کاره هم حرفي براي گفتن ندارد. اينجا فقط تعدادي از مردم محروم هستند که پول هايشان را با هزاران اميد جمع آوری کرده اند تا بتوانند سرپناهي براي خودشان فراهم کنند اما دریغ از امکانات رفاهی.
 با این حال قرار است در حال حاضر با خرید بخاری در مدرسه بغدادی، سرمای زمستان سپری شود تا در آینده بتوان مشکلات مدارس را به صورت اساسی برطرف کنند.
به گفته فرماندار، مشکلات آموزشی رفع و رجوع می شود اما ساکنان خانه های کبریتی مسکن مهر امیدی به تحقق این وعده ها ندارند و هر روز کودکان خود را با پتو و تجهیزات گرمایی به مدرسه می فرستند . فقدان سیستم حمل و نقل عمومی و امنیت نیز مشکل دیگر این مدارس است که هراز گاهی خانواده ها را با بحران روانی مواجه می کند. مثلا روز گذشته کودک کلاس دومی در حوالی مدرسه ای در فاز یک شهر جدید مورد آزار و سرقت گوشواره و النگو قرار گرفت .
اگر به اوضاع رسیدگی نشود، این نابسامانی ها در شهر جدید ادامه خواهد داشت چون نظارت درستی در برقراری رفاه امنیت و حقوق شهروندی صورت نمی گیرد.
امید که این مشکلات رفع شود.
عکس تزیینی است
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید