هوشمند سازی 34 درصد مدارس استان البرز

  • چهارشنبه, 22 شهریور 1396 00:46

حسین رحمانیان افزود: هوشمندسازی مدارس، ترکیبی از آیتم های مختلف همانند ایجاد بسترهای تکنولوژی، آموزش معلمان، تغییر محتوا، تجهیز و اتصال مدارس به شبکه اینترانت و آموزش مهارت های نرم افزاری به دانش آموزان است که مجموعه این آیتم ها می تواند تحولی در روش های سنتی آموزش ایجاد کند.
وی اظهار کرد: هوشمند سازی یکی از اولویت های تجهیزاتی مدارس است که نقش موثری در تسهیل مراحل یادگیری و کیفیت بخشی به سیستم آموزشی دارد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: در استان البرز 2 هزار و 443 آموزشگاه با 16 هزار و 671 کلاس درس در دو بخش دولتی و غیر دولتی وجود دارد که تا کنون فقط 34 درصد این مدارس هوشمند سازی شده اند.
رحمانیان بیان کرد: هوشمند‌سازی مدارس از راهبرد اساسی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است که در استان البرز با کندی به دلیل تنگناهای مالی در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه روش تدریس به سرعت در حال تغییر است ، آموزش و پرورش نیز نیاز به تغییر در این حوزه طبق سند تحول بنیادین و هوشمند‌ سازی مدارس دارد تا از این طریق بتواند نظام تعلیم و تربیت را متحول کند.
رحمانیان یکی از بندهای سند استفاده از تکنولوژی‌های نوین را در بحث آموزش و هوشمند سازی مدارس ذکر کرد و گفت : تا تمام فرایند‌ها مبتنی بر رایانه و فناوری اطلاعات در راستای بهبود وضعیت آموزشی و پرورشی باشد.
وی اضافه کرد: استفاده از این نرم‌افزارها در کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌‌ها و سر کلاس درس با عناوینی همچون برد الکترونیکی و قلم نوری در مدارس استان البرز بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش البرز افزود: هم اکنون مدارس ما از طریق پیام کوتاه و اینترنت با والدین دانش‌آموزان در ارتباط هستند و آنها را به سرعت در جریان بهبود فرایند آموزشی قرار می‌گیرند.
رحمانیان بیان کرد: مجهز شدن تمام مدارس البرز به فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمندسازی یک ضرورت است که اجرای آن نیاز به مشارکت و همراهی خانواده ها و بخش خصوصی دارد.
استان البرز 440 هزار دانش آموز دارد.

ایرنا