کسب ۱۸۱ مدال در رقابت های بین المللی توسط بانوان البرز

  • یکشنبه, 27 خرداد 1397 18:35

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز از کسب ۱۸۱ مدال در رقابت های جهانی، آسیایی و بین المللی و همین طور دستیابی به ۷۴۲ مدال در رقابت های کشوری توسط بانوان ورزشکار این استان خبر داد.

 

به گزارش البرز فردا، امیرغفرانی با اعلام این خبر گفت: سال گذشته بانوان ورزشکار در استان البرز ۷۴۲ مقام کشوری را کسب کردند که از این رقم ۱۴۸ مقام بین المللی، ۲۳ مقام آسیایی و ۱۰ مقام جهانی بوده است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح های ویژه ارتقا سلامت بانوان در استان البرز نیز بیان کرد: میزبانی ۹ جشنواره ملی در بخش ها مختلف ویژه بانوان از برنامه های اداره کل ورزش و جوانان بوده است که از بین آنها می توان به برگزاری دو دوره آموزش کشوری در رشته های اسکی و کوهنوری اشاره کرد.

 

غفرانی گفت: چهار طرح ملی نیز شامل سنجش قامت زنان روستایی و حاشیه نشین شهر در کنار طرح ۳۰ دقیقه تا نشاط و تندرستی و غنی سازی اوقات فراغت زنان را در دستور کار برنامه های آتی این اداره کل قرار داده ایم.

 

مدیر کل ورزش و جوانان البرز در بخش دیگر صحبت های خود به میزبانی های استان البرز از رقابت های کشوری اشاره کرد و گفت: استان البرز سال ۹۶ در ۱۱۷ مورد میزبان مسابقات قهرمانی کشوری در بخش جوانان و بزرگسالان بود که از این رقم ۸۲ مورد مربوط به بخش بانوان بوده است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان عنوان کرد: در مجموع ۱۹۹ مورد میزبانی رشته های اتومبیلرانی و موتورسواری، بسکتبال، بولینگ و بیلیارد را در دستور کار داشته ایم.

 

غفرانی تصریح کرد: علاوه بر این در ۶ مورد نیاز میزبان ارودهای تیم ملی رشته های کاراته و تنیس روی میزجانبازان، بولینگ و بیلیارد، تکواندو، اسکی جانبازان و معلولین را برگزار کرده ایم .