دریافت شهریه اضافی از دانش آموزان البرز ممنوع است

  • یکشنبه, 27 خرداد 1397 18:32

به گزارش ایرنا، خسرو ساکی عصر یکشنبه در پنجاه و نهمین نشست شورای آموزش و پرورش البرزکه در استانداری البرز برگزار شد، افزود: آئین نامه و شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی 98-97 و پایگاه های غنی سازی سازی اوقات فراغت و جبرانی به مدارس استان بخشنامه شده است.
وی اظهار داشت : برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در البرز 150 نوع فعالیت در 400 پایگاه تابستانی تدوین شده است و شهریه پایگاه های تابستانی در این استان 10 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
ساکی بیان داشت: برنامه های اوقات فراغت باید تقاضا محور باشد تا دانش آموزان با میل و علاقه در کلاس ها ثبت نام و حضور پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه افزایش شهریه پایگاه های تابستانی در مناطق کم برخوردارنسبت به مناطق برخوردار استان رشد کمتری داشته است، اظهار داشت: دانش آموزان بی بضاعت مالی در پایگاه های تابستانی و اردوها به صورت رایگان تحت پوشش قرار می گیرند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به فعال کردن 21 پایگاه جبرانی تابستانی برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه که به دلایل مختلف موفق به کسب نمره قبولی در امتحانات نوبت دوم در سال تحصیلی 97-96 نشده اند اشاره کرد و بیان داشت: شهریه برگزاری این کلاس ها نیز نسبت به سال گذشته 12.5 درصد افزایش یافته است.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان در مدارس البرزبرای سال تحصیلی 98-97 نیز به نواحی و مناطق استان ارسال شده است تا دانش آموزان در مدارس عادی و خاص البرز طبق آیین نامه و مصوبات شورای آموزش و پرورش استان در پایه های مختلف تحصیلی ثبت نام شوند.
ساکی یاد آور شد: شهریه ثبت نام در مدارس هیات امنایی نیز در مناطق کم برخوردار 5 درصد و در مناطق برخوردار 15 درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه مدیران همه مدارس موظف به نصب آیین نامه ثبت نام و پوستر نظارت بر ثبت نام مدارس البرز در محلی مناسب که قابل روئیت اولیای دانش آموزان می باشند، افزود: در مدارس عادی مدیران مدارس فقط موظف هستند هزینه کتاب و بیمه دانش آموزان را بگیرند و کمک های مردمی در صورت تمایل اولیا در طول سال تحصیلی اخذ شود.
وی خاطر نشان کرد: برای تسهیل در فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس البرز میز خدمت و کمیته های ثبت نام در استان پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: دربرنامه ریزی ها برای هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت رشته های فنی حرفه ای و کاردانش نیز باید بکوشیم.
وی تاکید کرد: آموزش و پرورش البرز میزبان شانزدهمین دوره مسابقات علمی – کاربردی شاخه کاردانش کشور در روزهای نهم ، دهم و یازدهم تیرماه سال جاری است که در آن 198 هنرجو در رشته های صنعت، خدمات ، کشاورزی و هنر در 33 رشته به رقابت می پردازند که نیاز به حمایت دستگاه های اجرایی استان داریم.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.