شناسایی سارق اماکن مذهبی در کرج /مامور قلابی کمیته امداد دستگیر شد

  • دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 09:49
رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری زنی که با حضور در اماکن مذهبی ، اقدام به 100 فقره سرقت کیف دستی و تلفن همراه شهروندان کرده و یک مامور قلابی کمیته امداد با 45 فقره سرقت خبر داد.
 

سرهنگ "جواد صفایی" در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : در پي ارجاع يک فقره پرونده شکایت از کلانتري 12 چمران با موضوع کيف قاپي در یکی از حسینیه های کرج ، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود : ماموران درحال بررسی موضوع بودند که با پرونده هاي مشابه ديگري از جمله سرقت در حسينيه ها، مصلي و مساجد حين برپايي مراسم ختم و يا برگزاري مراسم مذهبي و نمازهاي جماعت برخورد کردند .

این مقام انتظامی اظهار داشت : در بررسی محتویات پرونده ها ، محرز شد که زنی  با حضور در اماکن مذهبی همچون حسينيه ها، مصلي و مساجد در یک فرصت مناسب ، زمانی که خانم ها مشغول نماز خواندن و یا دعا کردن هستند و توجهی به اموال شخصیشان ندارند ، کیف دستی آن ها را سرقت کرده و متواری می شد .

 سرهنگ صفایی گفت : ماموران بلافاصله وارد عمل شده و با انجام اقدامات اطلاعاتی، سارق را شناسایی و با گشت زنی های نامحسوس در اطراف حسینیه ها و مساجد محله هایی که امکان تردد سارق در آن جا بود موفق به دستگیری وی در منطقه ساساني کرج شده و در بازرسی از منزل وی انواع گوشي هاي تلفن همراه ، کيف هاي زنانه و تعداد زیادی مدارک شناسایی که متعلق به مال باختگان بود، کشف شد .

 وی اظهار کرد : متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر 120 فقره سرقت از خانم ها در اماکن مذهبی اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با توجه به حضور مردم خداجوی استان در ماه مبارک رمضان در اماکن مذهبی به منظور جلوگیری از سرقت ، از شهروندان خواست تا مراقب اموال شخصی شان باشند .

دستگیری مامور قلابی کمیته امداد در البرز

سرهنگ صفایی دربخش دیگری ازسخنان خود ازدستگیری مامور قلابی کمیته امداد امام خمینی (ره) که با جلب اطمینان زنان مسن به بهانه کمک به فقرا طلای آن ها را گرفته و متواری می شد، خبرداد.
این مقام انتظامی افزود: این فرد با یک دستگاه خودروی پراید با حضور در محله های مختلف کرج و شهرستان های همجوار خانه هایی که زنان مسن و یا میانسال در آن ها به تنهایی زندگی کرده و یا در طول روز تنها بودند شناسایی و با معرفی خود به عنوان مامور کمیته امداد با جلب توجه آن ها ، با ادعای کمک به فقرا و افراد بی بضاعت طلاهای آن ها را گرفته و اقدام به فرار می کرد .

وی بیان کرد: با اقدامات اطلاعاتی ماموران ، متهم دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی به 45 فقره سرقت اعتراف کرد.
سرهنگ صفایی از شهروندان خواست تا چنانچه به این شیوه مورد سرقت قرارگرفته اند می توانند برای طرح شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی - بلوار تعاون مراجعه مراجعه کنند