رئیس پلیس آگاهی البرز خبر داد:

دستگیری مأمور قلابی کمیته امداد در کرج/اعتراف به ۴۵ فقره سرقت

  • یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 09:26

سرهنگ جواد صفایی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره پلیس آگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به افزایش سرقت از منزل در مناطق مرفه نشین کرج، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این‌ استان قرار گرفت.

وی در ادامه با اعلام اینکه پس از تحقیقات از شکات مشخص شد که سارقان از شیوه‌ای خاص برای سرقت استفاده می‌کنند، گفت: سارقان فقط فرش، تابلو فرش، طلا و جواهرات را سرقت می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بابیان ‌اینکه مأموران پلیس آگاهی با اقدامات پلیسی توانستند اعضای این باند دو نفره را در حین سرقت دستگیر کنند، افزود: سارقان پس از شناسایی طعمه‌های خود، از طریق بالکن و یا منافذی که راه ورود به منزل داشت، وارد منزل شده و طلا و جواهرات و تابلو فرش‌ها را به سرقت می‌بردند.

وی ارزش ریالی سرقت‌های انجام‌شده توسط این باند را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پلیس برای افزایش حس امنیت جامعه تلاش می‌کند. در این راستا از شهروندان می‌خواهیم امنیت منازل خود را بالا ببرند و حفاظ برای بالکن‌های خانه خود نصب کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در بخش دیگری از دستگیری مأمور قلابی کمیته امداد امام خمینی (ره) در این استان خبر داد و گفت: این فرد از زنان مسن سوءاستفاده می‌کرد و طلای آن‌ها را به سرقت می‌برد.

وی در ادامه بابیان اینکه سارق با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید به شناسایی طعمه‌های خود می‌پرداخت، تأکید کرد: طعمه‌های سارق، زنان مسن بودند که سارق به بهانه اینکه مأمور کمیته امداد است، طلا و جواهرات آن‌ها را می‌گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بابیان اینکه متهم تاکنون به ۴۵ فقره سرقت اعتراف کرده است، افزود: از افرادی که در این رابطه مورد سرقت قرار گرفتند، می‌خواهیم به پلیس آگاهی استان البرز، مراجعه کنند.

وی در بخش دیگری از دستگیری دو زن سارق جیب‌بر در استان البرز خبر داد و خاطرنشان کرد: سارقان در مناطق پرتردد شهر اقدام به کیف زنی و جیب‌بری می‌کردند.

سرهنگ صفایی همچنین افزود: این سارقان در مناطق مختلفی از شهر اقدام به سرقت گوشی همراه، مدارک و وجوهات نقدی شهروندان می‌کردند.

وی بابیان اینکه در بازرسی از منازل سارقان ۱۰۰ قلم گوشی، کیف پول و غیره کشف‌شده است، تصریح کرد: پرونده سارقان برای کشف سایر سرقت‌های آن‌ها باز است.

مهر