رئیس بسیج سازندگی استان البرز مطرح کرد:

497 خانواده زلزله زده در کرمانشاه ازکمک‌رسانی بسیج سازندگی استان البرز بهره مند شدند

  • چهارشنبه, 16 اسفند 1396 21:35

علی ترکاشوند ظهر امروز در نشست خبری بازسازی مناطق آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه که در سالن جلسات ساختمان شهیدان بیگی کرج برگزار شد گفت: خوشبختانه بسیج سازندگی استان البرز اقدامات خوبی را جهت کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه انجام داده است و می‌توان گفت که به تمام خانواده‌های تحت پوشش استان البرز 5 برابر بیش‌ازحد نیازشان کمک‌رسانی شده است.

وی افزود: پریایی چادر و اسکان موفقت ازجمله اولین اقداماتی بود که در 8 روستای تحت پوشش استان البرز انجام دادیم و به همین منظور 45 گروه جهادی را در مدت یک ماه به مناطق تحت پوشش اعزام کردیم و اقدامات آب‌رسانی و برق‌رسانی به داخل چادرها توسط همین گروه‌های جهادی صورت گرفت.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز گفت: تمامی مصدومان به‌سرعت به مراکز درمانی منتقل می‌شدند و 5 گروه پزشکی نیز جهت انجام درمان‌های سرپایی در منطقه مستقر کردیم.

ترکاشوند بیان کرد: تعداد 497 خانوار در 8 روستایی که تحت پوشش استان البرز بودند وجود داشت که از کمکهای بسیج سازندگی استان البرز بهره مند شدند.

وی تصریح کرد: به دلیل حجم بالای کمک‌های مردمی در استان البرز توانستیم تعداد 30 کانکس نیز به زلزله‌زدگان کرمان اختصاص دهیم، این در حالی است که همه خانواده‌های تحت پوشش ما در استان کرمانشاه کانکس دریافت کردند.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز در ادامه گفت: علاوه بر اقدامات کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان برنامه‌های فرهنگی نیز در سطح منطقه اجرا کردیم که به همین منظور 38 نفر از طلاب استان البرز جهت این‌گونه اقدامات به منطقه اعزام شدند.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: مردم عزیز استان البرز می‌توانند به شماره‌حساب 5151818086011 بانک سپه به نام بسیج سازندگی کمک‌های مردمی خود را واریز کرده و سهمی در این کمک‌رسانی داشته باشند.

فارس