امام جمعه کرج:

دشمن به دنبال برهم زدن امنیت و آرامش در کشوراست

  • جمعه, 04 اسفند 1396 08:08

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج، افزود: آحاد مردم و مسئولان باید به فرمایشات رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) توجه کنند. براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مهمترین هدف دشمن برهم زدن امنیت و ایجاد فنته و آشوب است.
امام جمعه کرج گفت: با مسائل احساسی نباید برخورد شود و مساله اصلی درناآرامی ها، فرقه ای و گروه خاص نیست و دراین موضوع مهم نباید رد دشمن را گم کرد.
وی اضافه کرد: دشمنان قصد دارند ناامنی را در ایران تکرار کنند تا با تخریب، وجه امنیت برای عده ای فرصت درست کنند و از نظام باج خواهی کنند. وقتی دشمن سرمایه گذاری کرده، باید در فکر بود و اقدامات اساسی را دراین زمینه در پیش گرفت.
آیت الله حسینی همدانی گفت: این مطلب را از استقبال رسانه های اسکتباری دراین موضوع اخیر می توان فهمید، بنابراین وقتی تهدید معلوم است، نباید غافلگیر شد.
وی خاطرنشان کرد: در استان فرق مختلف وجود دارند که نامه داده و برائت جستند، جلسات خود را تعطیل کردند و همراهی لازم را داشتند.
امام جمعه کرج گفت: این فرق خود را از کسانی که فتنه انگیزی دارند جدا می کنند و براساس قوانین اسلامی قومیت های مختلف آزادی عمل دارند، اما این آزادی و مدارا تا جایی است که به مقابله با نظام منتهی نشود.
نماینده ولی فقیه در استان البرز اضافه کرد: هرجا که به جان مردم و اموال عمومی تعرض کنند و بخواهند در کشوری که امن است، با قمه جولان بدهند، اهل هر فرقه ای که باشند نظام اسلامی وظیفه دارد برای حفظ ناموس و جان مردم برخورد قاطعانه داشته باشد.
آیت الله حسینی همدانی گفت: نظام اسلامی دست تمام بدخواهان نظام را کوتاه ساخته و باید عوامل کشته شدن نیروهای انتظامی در جریان اخیر ناامنی در تهران به مجازات عمل خود برسند.
وی با اشاره به 9 اسفند روز ملی حمایت از حقوق مصرف کننده، گفت: این مهم وقتی به نتیجه می رسد که مسائل اقتصادی کشور در مسیر مطلوبی قرار گرفته باشد. برای این منظور باید مسئولان و مدیران اجرایی اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند.
امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: وقتی بحث اقتصاد مقاومتی داریم، نباید راه باز شدن فقط صنعت کالا و اشیاء را شاهد باشیم، بلکه باید تکنولوژی آن نیز وارد شود. در اقتصاد مقاومتی باید جلوی قاچاق سازمان یافته را بگیریم و تولید داخلی را تقویت کنیم.
آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه حمایت از مصرف کننده وقتی محقق می شود تولید تقویت شود، اظهار داشت: امروز برخی از تولیدات خارجی با ضدیت فرهنگی را دراستان البرز شاهد هستیم که باید به جد مورد پیگیری قرار گیرد. این تولیدات کارخانه های ما را تعطیل می کنند.
آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر و به ویژه موضوع عفاف و حجاب با توجه به شدید شدن آن کار ایجابی کنید و اماکن عمومی و ادارات باید به حجاب پایبند باشند.
وی گفت: یکی از مبانی مهم انقلاب اسلامی اجرای عدالت در همه شئون و محو طاغوت و طاغوت زدگی است، بنابراین باید با هرچیزی که عدالت ورزی را خدشه دارکند، مخالفت کرد.
نماینده ولی فقیه دراستان البرز با اشاره به اینکه حمایت از محرومان مورد تاکید امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری است، گفت: برای شناختن یک مسئول انقلابی باید به شیوه زندگی او نگاه کرد، اگر تجمل گرا بود در سبک زندگی شخصی به همان مقدار از آرمان های انقلابی دور است.
آیت الله حسینی همدانی افزود: اگر مدیری از فرصت خدمتگزاری به مردم برای کسب قدرت بیشتر سوء استفاده کند، این شخص به دنبال برآورده کردن نیازها و مطالبات خود است.
امام جمعه کرج در ادامه با تاکید بر اینکه انتقاد زیرسوال بردن مسئول نیست، گفت: با حفظ حدود و در قالب سوال کردن ایرادی ندارد.
امام جمعه کرج گفت: مردم باید در صحنه باشند و مراقبت بیشتری را برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت هرچه بیشتر داشته باشند. بصیرت و آگاهی درتمام امور کمک و یاری دهنده انسان است که با کسب و حفظ تقوا این بصیرت به دست می آید.