استاندار البرز تاکید کرد:

ضرورت برنامه ریزی دقیق برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین

  • یکشنبه, 29 بهمن 1396 03:35

محمد علی نجفی روز یکشنبه در نشست ستاد بازآفرینی استان البرز، افزود: این نوع مناطق با توسعه شهری توسعه نیافته است و امروز شاهد برخی از بافت های تاریخی هستیم که فرسوده شده است.
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی همسو با شهرداری ها و راه، شهرسازی تدابیر لازم را برای این نوع مناطق تاثیرگذار داشته باشند.
استاندار البرز گفت: علاوه براین مناطق شاهد شکل گیری مناطقی هستیم که در نتیجه عملکرد دولت های قبل از امکانات لازم برخوردار نیستند.
نجفی همچنین گفت: براساس آمار اکنون 11 میلیون نفر در کشور حاشیه نشین است که در استان البرز نیز این مشکل وجود دارد.
وی اضافه کرد: این مناطق با مشکلات مختلفی در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و شهری مواجه هستند که همه دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات آنها باید تدابیر لازم را بیندیشند.
نجفی خاطرنشان کرد: همانطور که در اقتصاد مقاومتی باید شرایطی را برای تولید بهتر و بیشتر فراهم و مشکلات سرمایه گذار را حل کرد، در بحث شهری نیز توجه به مناطق حاشیه نشین ضروری است.
استاندار البرز در ادامه با اشاره به سانحه هوایی تهران - یاسوج، گفت: تامین امنیت در خطوط هوایی ضروری است چراکه مردم تاب این نوع حوادث را ندارند.
نجفی افزود: یکی از گام هایی که در دولت و وزارت راه برداشته شده توجه به خطوط پرواز کشور بوده است.
وی ادامه داد: اقدامات خوبی بوده در توسعه ناوگان هوایی برداشته شده ولی با این وجود باید شرایط امنیت خطوط هوایی بیشتر فراهم شود تا اتفاقات مشابه را شاهد نباشیم.