حذف یارانه ۲۰ میلیون نفر با درآمد بالا؛

تصویب لایجه عدم ارتقاء حقوق بالای ۵ میلیون در سال ۹۷

  • جمعه, 13 بهمن 1396 18:45

عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنعت و معادن مجلس در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه (13بهمن) کرج با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر گفت: خاورمیانه بزرگی که غربی ها برای رسیدن به آن بسیار اهتمام داشتند با شکل گیری انقلاب اسلامی از هم پاشیده شد.

 

نماینده مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی با تسلیت فرارسیدن دهه فاطمیه عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مکتب فاطمیه در دوران دفاع مقدس به جهانیان صادر شد.

 

اکبریان با بیان این مطلب که استکبار به سرکردگی آمریکا و اسرائیل برای حفظ بقاء و امنیت خود سرمایه ریزی کلان می کند، اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی همواره سعی در ایجاد ناامنی و اختناق در دیگر کشورها به ویژه در منطقه خاورمیانه هستند.

 

استکبار به دنبال برهم زدن امنیت روانی است

 

وی با نظر بر این مهم که دشمنان نظام اسلامی و انقلاب ایران در جریان فتنه اخیر سعی در برهم زدن امنیت روانی جامعه داشتند و در این راه از هیچ تلاشی مضایقه نمی کنند.

 

وی با تامل بر دستاوردهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح باسوادی و رشد تعداد دانشجویان نمونه یکی از دستاوردهای فرهنگی انقلاب است.

 

اکبریان به دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله دستاوردهای عمرانی اشاره کرد و گفت: امروزه 85 درصد روستاهای ایران گازرسانی صورت گرفته است و تمامی روستاها از برق بهره مند هستند.

 

وی با تأمل بر بودجه سال آتی تاکید کرد: در بودجه سال 97 نسبت به ارتقاء سطح معیشتی بازنشستگان ظرفیت های خوبی دیده شده است.

 

عدم ارتقاء حقوق های بالای 5 میلیون تومان در سال آتی

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به حذف افزایش قیمت های حامل های انرژی در سال آینده اشاره کرد و توضیح داد: از محورهای بودجه سال آینده حذف افزایش قیمت حامل های انرژی است که برمبنای آن قیمت ها بالا نمی رود.

 

وی با نظر بر این مهم که جامعه ظرفیت افزایش قیمت بنزین را ندارد توضیح داد: جامعه ظرفیت افزایش قیمت بنزین به هزار و پانصد را ندارد.

 

صدور رأی مجلس برای حذف 20 میلیون یارانه بگیر با درآمد بالا

 

وی با در نظر گرفتن اهمیت بحث یارانه توضیح داد: مجلس به دولت به منظور حذف 20 میلیون یارانه بگیر با درآمد بالا را داد.

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از عدم پیش بینی بودجه (حتی یک ریال) برای صنایع دفاع توسط دولت خبر داد و  افزود: مجلس بودجه صنایع دفاعی در سال آتی 2 برابر سال 96 تصویب کرد و دولت در این بحث برای بودجه صنایع دفاعی تنها به حقوق اکتفاء کرده بود و حتی یک ریال برای بودجه دفاعی پیش بینی نکرده بود.