نماینده ولی فقیه در استان البرز خطاب به اعضای شورای شهر

سیاسی کاری نکنید

  • یکشنبه, 01 بهمن 1396 16:59

آیت الله محمدمهدی حسینی همدانی در بازدید سر زده از صحن علنی شورای شهر کرج که صبح یکشنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه دوران مسئولیت کوتاه و فرصت انجام خدمت به مردم کم است، اظهار کرد: این فرصت به سرعت از ما گرفته می شود، باید سوار بر مسئولیت باشیم و نباید مسئولیت ما را با خود ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه نباید دنبال سیاسی کاری باشیم، اما انجام کار سیاسی پسندیده است، گفت: اگر کسی توفیق به انجام عمل خیر پیدا کرد باید آن را توفیق الهی بداند.

 

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه اگر در مسیر خدمت رسانی به مردم توجه بیشتری داشته باشیم مورد الطاف الهی قرار می گیریم، خاطرنشان کرد: ورود و خروج به هر کار، حرفه و مسئولیتی باید همراه با صداقت باشد و نباید اجازه داد مردم در جامعه نا امید شوند.

 

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه جلوه دادن نا کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران از اهداف دشمنان است لذا باید با خدمت درست این نقشه شوم نقش بر آب شود، افزود: استان البرز از زیر ساخت های لازم برخوردار نیست.

 

وی با اعلام اینکه دستگاه های اجرایی استان البرز از نظر سازه ای با مشکل مواجه هستند، بدون شک تضارب آرا در بخش های مختلف لازمه هر کاری است، گفت: تذکر، یادآوری و بیان ایرادات در فضای دوستانه برای بهبود شرایط الزامی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر لزوم همکاری همگانی، بیان کرد: مجموعه شورای اسلامی شهر کرج باید به صورت گروهی و با تضارب آرای صحیح اقدامات خود را پیش ببرند و در مقابل یکدیگر قرار نگیرند، باید به این امر نیز تاکید کرد که بایستی بودجه در مسیر تامین و افزایش سرمایه به کار برده شود.

وی با اشاره به اینکه ملاک بنده کارایی افراد است اگر شهردار اقدامی در جهت حمایت شورا انجام می دهد باید مورد توجه قرار گیرد، اجرای طرح محله محوری توسط شهردار اقدام‌ پسندیده ای است، افزود: باید به مساله مسجد توجه جدی صورت گیرد، مساجد اغلب سازه های با دوامی هستند که در صورت وقوع حوادث می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

 

حاشیه های حضور امام جمعه کرج در نشست شورای شهر

 

سید مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج صبح یکشنبه بصورت سرزده و ناگهانی بدون اعلام قبلی در جلسه شورای شهر کرج شرکت کرد و بهمراه رییس دفتر خود در کنار رییس شورا نشست ‌تا جلسه امروز شورا نشستی ویژه همراه با حاشیه های فراوان باشد .

حضور امام جمعه کرج که موجب شگفتی برخی از اعضای شورا قرار گرفته با واکنش های جالبی از سوی شورانشینان مواجه شد .

تصویب لایحه تامین مالی ستاد مدیریت بحران در دستور کار نشست امروز شورای شهر کرج قرار گرفته است که هم اکنون با بحث و تبادل نظر اعضای شورا در حال بررسی و تصویب است .

در این نشست رحیم خستو عضو شورای شهر در ارتباط با مدیریت بحران در زمان زلزله گفت : واقعیت این است که ما توان مقابله با زلزله را نداریم و باید از امام جمعه محترم بخواهیم که دعا کنند زلزله نیاید .

امام جمعه کرج نیز در واکنش به این سخنان گفت ما همیشه در حال دعا هستیم .

در ادامه نشست فریده بزنی بیراموند هم طی سخنانی بر ضرورت فرهنگ سازی در زمان بروز بحران تاکید کرد و خطاب به امام جمعه گفت : حضرت آقای حسینی خیر مقدم می گویم و  به شما همدانی نمی گویم چون میدانم اصلیت شما از همدان نیست !

امام جمعه کرج نیز در پاسخ به این عضو شورا گفت : شما که می دانید من لر هستم و بزنی هم این سخن امام جمعه را تایید کرد .

اما جالبترین واکنش از طرف اکبر سلیم نژاد صورت گرفت و او در سخنان کوتاهی گفت : خوشحالیم که بخاطر حضور امام جمعه شهرمان سرانجام شاهد حضور شهردار در جلسه شورا هستیم .

دکتر نصیری شهردار کرج در پاسخ به این عضو شورا که در حال حاضر در زمره مخالفان و منتقدان از عملکرد شهرداری می باشد گفت : بر اساس مصوبه هیات رییسه من در جلسه چهارشنبه باید شرکت کنم که تاکنون در تمام جلسات حضور کامل داشته ام امروز نیز با هماهنگی رییس شورا و به حرمت سایر اعضا و بدلیل حضور امام جمعه در جلسه شرکت کرده ام .

در ادامه نشست لایحه خرید اقلام مورد نیاز در زمان بحران با قید دو فوریت به تصویب رسید .

پس از تصویب لایحه امام جمعه کرج در سخنانی اعضای شورا را از سیاسی کاری منع کرد و گفت : همیشه گفته ام کار سیاسی بکنید اما سیاسی کاری نکنید چراکه عمر دوران مدیریتی کوتاه است و باید کار کرد و به مردم خدمت کرد .

حسینی همدانی افزود : مشکلات کرج فراوان است و نیازمند کار دلسوزانه برای حل مشکلات مردم هستیم .

وی که در سخنانش بر همدلی همه اعضای شورا تاکید میکرد افزود :  نباید در مقابل هم باشید باید با همدلی و اتحاد در جهت تقویت شورا و شهرداری حرکت کنید .

امام جمعه کرج در پایان یادآور شد : من عملکرد شورا و شهرداری را رصد میکنم اگر در جایی نیاز باشد ورود میکنم و کمک هم خواهم کرد ‌.