تصویب 41 پروژه با 260 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه البرز

  • جمعه, 24 آذر 1396 15:58

محمدعلی نجفی در نشست کارکروه تسهیل و رفع موانع تولید البرز ، گفت: باید رتبه شاگرد اولی ستاد تسهیل و رفع وانع تولیدی استان حفظ شود.
وی با اشاره به جایگاه قابل قبول استان در تسهیلات پرداختی رونق تولید و کسب و کار و کسب عنوان برتر در سطح کشور، گفت: تمام اهتمام دست اندرکاران و فعالان این بخش باید در مسیر حفظ موقعیت فعلی باشد.
وی با بیان اینکه شاخص عملکرد استان در ارائه تسهیلات بانکی و رفع موانع تولیدی نیز مطلوب است، خطاب به مدیران بانک های رتبه دار و اعضای این کارگروه خواست تا تمام تلاش خود را بکار گیرید این جایگاه در کشور حفظ شود.
استاندارالبرز در ادامه بانک های بخش خصوصی را هم دعوت کرد تا در زمره بانک های رکورد دار در ارائه تسهیلات بانکی و رونق تولید بپیوندند.
وی با اشاره به ارزیابی بانک ها در این خصوص افزود: البته قدرت مالی بانک ها هم که ارتباط مستقیمی با سرمایه و اعتبار موجود آنها دارد در رقابت بانک ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.
رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی البرز در خصوص بهره مندی صاحبان تولید از بیمه دام و طیور ادامه داد: تسهیلات مالی مناسبی از سوی دولت در این بخش درنظر گرفته شده؛ بعنوان نمونه در رابطه با آنفولانزای پرندگان که بسیاری از کشورهای منطقه نیز با آن مواجه هستند، تحت نظارت دامپزشکی از محل بیمه حوادث در کشور اعتبارات مناسبی پیش بینی شده است.
وی با اشاره به پیش بینی یارانه ویژه از سوی وزارت جهادکشاورزی در این این زمینه افزود: البته در خصوص همه واحدهای تولیدی مشکل دار در این بخش که خواستار استمهال بدهی هستند نمی توان نسخه واحدی پیچید.
رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوب کرد که پس از درخواست جهادکشاورزی، تمام واحدهای مواجه با تنگنا بتوانند از تسهیلات مناسب بانکی نیز بهره مند شود.
کار گروه تسهیل و رفع موانع تولیدی البرز تا کنون 64 جلسه را با 905 مصوبه برگزار کرده است. تحقق 83 درصد مصوبات این کارگروه، از جمله رهاوردها در رونق تولید بوده است.