ضرورت نظارت هرچه بیشتر بر روند ساخت وسازها در البرز

  • چهارشنبه, 19 مهر 1396 16:00

محمد علی نجفی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز افزود: البرز دارای ظرفیت های خوبی است که باید از این ظرفیت ها هرچه بیشتر برای توسعه و آبادانی آن بهره برد.
وی ادامه داد: امروز اختیاراتی که داریم از اعتمادی است که در نتیجه انتخاب مردم بوجود آمده و باید قدردان بود و نباید همراهی همیشگی مردم را فراموش کرد.
استاندار البرز گفت: در خصوص پروژه مهم بزرگراه شهید همت نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص 35 میلیارد تومان اعتبار دراین زمینه موافقت کرده است.
وی اظهار داشت: امروز دربرخی از شهرهای استان البرزبا مشکل سوخت مواجه هستیم که به دلیل فرارسیدن فصل سرما لازم است تدابیر جدی دراین زمینه صورت گیرد.
وی اضافه کرد: بحث مهم ساخت وساز به دلیل تراکم جمعیتی که شاهد هستیم از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین باید دراین زمینه نیز فضای سوء استفاده را برای افراد فرصت طلب بست.
استاندار البرز برای حفظ سیمای شهری نیز باید واحدهای آلاینده صوتی و زیست محیطی را به یک محدوده مشخص انتقال داد و دراین زمینه هرچه بیشتر گام های موثر در حفظ محیط زیست برداشت.
مدیرجهاد کشاورزی استان البرز نیز به بحث خط انتقال پساب ماهدشت پرداخت و گفت: افتتاح سیستم تصفیه پساب با هدف حفظ محیط زیست صورت گرفت .
مجید موسوی افزود: ایستگاه پمپاژی که ساخته شده بود اکنون تکمیل شده و می تواند 1300 لیتر آب را درثانیه پمپاژکند.
وی ادامه داد: با این خط انتقال پساب بخشی از نیاز آب صنعت اشتهارد تامین می شود و پنج میلیارد تومان برای ایستگاه پمپاژهزینه شده است .
موسوی گفت: توافق لازم با آب منطقه ای در خصوص تخصیص های لازم دراین زمینه انجام شده و تامین اعتبار سیستم ابیاری تحت فشار از محل سفر دولت و تدبیر به استان البرز تامین شده است .
وی اضافه کرد: مطالعات خط انتقال آب توسط مشاور صورت گرفته و تمهیدات لازم با انجام طرح های مطالعاتی هرچه بیشتر دراین زمینه درحال انجام است.