امام جمعه کرج :

تلاش مسئولان کشور نوید روزهای خوب را می دهد

  • شنبه, 09 تیر 1397 09:41

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه ملت ایران با اتحاد و همبستگی، نقشه شوم تحریم های اقتصادی دشمنان را ناکام می گذارد، گفت: تلاش های اخیر مسئولان کشور، نوید روزهای خوب را می دهد.

 

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: ملت ایران هوشیار است و ما به آینده کشور امیدوار هستیم چرا که به فضل خداوند و وعده هایش ایمان داریم و با قدرت رو به جلو حرکت می کنیم.
وی اضافه کرد: گفتمان مسئولان کشور طی روزهای اخیر بر حول موضوع اقتصادی بوده که باید تلاش کرد تا به نتیجه برسیم ، اگر چه یک مقدار دیر شروع کردیم اما باز هم نوید روزهای خوب را می دهد.
حسینی همدانی گفت: امروز راه نجات از برون رفت و جنگ اقتصادی که دشمنان بر ما تحمیل کرده اند حرف و سخنرانی نیست و نیازمند حرکت جهادی و مدیریت انقلابی در زیر لوای فرامین مقام معظم رهبری است و همه باید وسط میدان باشند.
وی ادامه داد: مقابله با جنگ اقتصادید، همانند 8 سال دفاع مقدس باید راس امور باشد و مردم و مسئولان محور خود را بر عمل به فرامین مقام معظم رهبری بدانند.
امام جمعه کرج افزود: اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اصل ولایت مطلقه فقیه استوار است ، به همین منظور نیاز است تا ستادی تحت عنوان پیگیری اجرای دستورات رهبری تشکیل شود.
حسینی همدانی خاطر نشان کرد: از دولت خدمتگزار انتظار می رود نسبت به ترمیم تیم اقتصادی خود اقدام کند.
وی ادامه داد : همانگونه که دولت از وحدت و انسجام سخن می گوید پیشنهاد ما این است که محور اتحاد منویات مقام معظم رهبری باشد.
خطیب جمعه کرج گفت: دشمن برای ضربه زدن به نظام و انقلاب لحظه ای غفلت نمی کند و گاهی نیز این ضربات جبران ناپذیر است که باید مراقب بود و اجازه نداد تا بتواند به اهداف خود دست یابد.
نماینده ولی فقیه در البرز اظهار داشت: یکی از شیطنت های دشمنان نامه 300 نفر از دانشمندان اروپایی به مراکز اسلامی است که از این مراکز خواسته شده که آیات مربوط به یهود از قرآن حذف شود.
وی افزود: باتوجه به اینکه بخش زیادی از مردم در غرب به اسلام گرایش پیدا کرده اند، با این اقدام می خواهند بگویند انگ تحریف به قرآن زده و چهره اسلام را مخدوش سازند.
حسینی همدانی افزود: یکی دیگر از شیطنت ها، پیام رادیویی و ویدئویی نخست وزیر رژیم اشغالگر پس از بازی های تیم ملی کشورمان در جام جهانی بود که به دنبال این بود تا اذهان عمومی را تحریک و تشویش کند.
وی افزود: هرچند مشکلات اقتصادی و کمبودهایی در جامعه وجود دارد اما دشمنان تلاش می کنند تا بر موج خواسته های مشروع مردم سوار شده و در کشور اخلال ایجاد کنند.
نماینده ولی فقیه دراستان البرز اظهار داشت: رهبر انقلاب نیز در متن تشکرشان از تیم ملی در واقع یک پیامی به این مضمون داشت که باید تلاش کرد حتی اگر نتیجه نگرفتیم، مسئولان نیز بدانند که مردم پشتیبان آنها هستند و باید تلاش کنیم.
امام جمعه کرج افزود: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شرایطی در امور کشور ما دخالت می کند که با سرمایه و نیروهایشان در حال نابودی مردم مظلوم و مسلمان یمن هستند.
وی بیان داشت: عده ای ساده لوح نیز تحت تاثیر این پیام دشمن قرار می گیرند، در حالی که نمی دانند اگر یمن؛ عراق و سوریه سقوط کند، هدف بعدی دشمنان ایران اسلامی خواهد بود.
حسینی همدانی گفت: با وجود تمامی این دخالت ها و مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد اما مردم ما ثابت کرده اند که اجازه اخلال در امور کشور و از بین رفتن آرامش جامعه را به دست فتنه گران نمی دهند.
امام جمعه کرج افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 بساط سلطه کشورهای استعماری از سر کشور برچیده شد و جهان را نیز تحت تاثیر قرار داد.
وی ادامه داد: دشمنان از همان روزهای اول پیروزی دشمنان با به راه انداختن موج های مخالفت قصد ضربه زدن به ما را داشتند تا مردم را از مسیری که داشته اند منحرف کنند.
خطیب جمعه کرج بیان داشت: این همه دشمنی به این دلیل است که مردم همواره در برابر استکبار ایستاده و از انقلاب و نظام خود دفاع کرده اند.
حسینی همدانی گفت: این ساده لوحی است که فکر کنیم اگر نظام سلطه را بپذیریم زندگی راحت تری خواهیم داشت.
وی تصریح کرد که امروز دیگر موضوع اصلاح طلب و اصولگرا در میان نیست بلکه برای مقابله با توطئه ها باید انقلابی بود و انقلابی ماند، نیاز امروز کشور بصیرت انقلابی است .
نماینده ولی فقیه در البرز بیان داشت: دشمنان امروز با تقسیم کار بین خودشان نقشه کشیده اند تا ملت ایران را تسلیم کنند و به خواسته هایشان برسند این در حالی است که 40 سال از اینگونه نقشه ها کشیده اند و چیزی جز خفت نصیب شان نشده و این بار نیز با خواری عقب نشینی خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دین از سیاست جدا نیست گفت: در دستورات دینی ما همه مسئولان باید با سیاست آشنا باشند، البته این سیاست با آنچه که عده ای در داخل و دنیا به راه انداخته اند متفاوت است، منظور سیاست دینی است که مسئولان و مردم باید آموزش ببینند.
نماینده ولی فقیه در البرز در ادامه با اشاره به مذموم بودن احتکار در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: احتکار آثار اقتصادی بسیار بدی بر جامعه دارد و باید با کسانی که به جامعه ظلم اقتصادی می کنند برخورد شود چرا که این افراد با احتکار بذر ناامیدی در جامعه می کارند و چهره اسلام را مخدوش می سازند.