استاندار البرز:

فرهنگ اصلاح الگوی مصرف نهادینه شود

  • شنبه, 19 خرداد 1397 10:28

استاندار البرز با اشاره به شرایط خاص کشور و ضرورت بهره برداری صحیح از منابع موجود گفت: اصلاح الگوی مصرف آب و برق باید با کمک مردم و مسئولان محقق و این فرهنگ نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی روز شنبه در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز افزود: گاهی خسارات خاموشی های کوتاه مدت، برای تولیدکنندگان جبران ناپذیر است از این رو باید قطع برق احتمالی در مواقع ضروری اطلاع رسانی شود.
وی ادامه داد: حضور فعال بخش خصوصی و تشکل های مربوطه در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی باید با ارائه راهکارهای اساسی و کارشناسی همراه شود، بخش خصوصی در این حوزه نقش تصمیم سازی دارد و دولت نیز از این امر حمایت می کند.
نجفی گفت: نباید مشکلات کوچک را با بزرگنمایی به وخامت رساند و امور باید به صورت منطقی و با خرد جمعی، وحدت رویه و تعامل ویژه دولت و مردم، به درستی پیگیری شود.
وی خاطرنشان کرد: برخی از موانع تولید باید دربخش کلان مورد بررسی قرار گیرد که دراین زمینه در مجموعه دولت و بانک مرکزی اهتمام ویژه ای برای تسهیل و رفع موانع تولید وجود دارد.
استاندار البرز گفت: نشست های محلی برای ارائه راهکارهای عملیاتی و رونق اقتصادی برگزار می شود.
نجفی یادآورشد: در شرایط کنونی کشور، برخی با سوء استفاده از تنش های کاذب به تنگناها دامن می زنند.
وی افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم با تلاش هایی که صورت گرفت تورم تک رقمی شد و همچنان نیز شرایط اقتصادی کشور با قدرت مدیریت می شود.
استاندار البرز گفت: استکبار همواره به دنبال راهی برای ضربه زدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی است ولی مردم و مسئولان باید با درایت و آگاهی، سد راه دسیسه های معاندان داخلی و خارجی شوند.
وی افزود: از فعالان بخش خصوصی انتظار می رود با حضور در جلسات، طرح و برنامه ارائه دهند و به نوعی تصمیم ساز باشند.
نجفی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از اختلاف قیمت های ارز سیاسی است ادامه داد: تلاش های خارجی درصدد اعمال محدودیت و محصور کردن ایران اسلامی است و در این راه تلاش ویژه ای می کند از این رو نظام مورد هدف آنها محسوب می شود و مشکلات موجود، خاص دولت نیست.
وی به ظرفیت بالای تولید لوازم آرایشی و بهداشتی در البرز اشاره کرد و گفت: باید از چنین روندی حمایت کنیم تا بیش از پیش در این راه با قدرت گام برداشته و مانعی برسر راه نداشته باشد.
استاندار البرز افزود: باید با تمام قوا نسبت به حل مشکلات تولید اقدام کنیم ولی سختی این راه بر هیچ کس پوشیده نیست.
وی اضافه کرد: محدودیت های اعمال شده در بازار ارز کشور منطقی است چراکه برخی سهوا و یا به صورت عمدی، از این فضا سو استفاده کرده و حجم بالایی از ارز موجود کشور را به خارج از مرزها انتقال داده اند.
نجفی گفت: تمام مسئولان موظف به تکریم ارباب رجوع و ارائه راهکار برای حل موانع و تسهیل در امور تولید و سرمایه گذاری هستند.
وی با اشاره به اینکه ما خدمتگزاران دولت، وظیفه ای جز خدمت برای رشد و توسعه همه جانبه کشور نداریم افزود: شرایط کنونی کشور تماشاچی نمی خواهد و همه باید برای حفظ اقتدار میهن اسلامی وارد میدان عمل شویم و هر کس به سهم خود قدمی در این راه بزرگ بگذارد.
وی گفت: دولت آمادگی لازم برای بررسی پیشنهادات و راهکارهای بخش خصوصی را دارد از این رو از تشکل های بخش خصوصی انتظار می رود که در این راه کوشا باشند.
نجفی افزود: اکنون زمانی برای اختلاف نظرها وجود ندارد چراکه نفع و زیان شخصی مطرح نیست بلکه همه ما در این شرایط سهیم و دخیل بوده و باید درصدد وحدت رویه برای پیشبرد اهداف عالیه نظام باشیم.