امام روح الله احیاگر اندیشه ناب

  • دوشنبه, 14 خرداد 1397 08:16

امروز جهان شاهد تحولات درونی و تغییر نگرش عمیق ملت ها در باب مسائل سیاسی و فرهنگی است ، موضوعی که خشم سران سلطه و قدرت های زورگو را برانگیخته است .
14 خرداد ماه سالروز عروج ملکوتی مردی است که با وجود اینکه 29 سال از رحلت اش گذشته، اما هر ساله نام و یادش باشکوه تر از سال های قبل گرامی داشته می شود و به جرات می توان گفت که شکوه و عظمت این مرد ، جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است.
خمینی نامی آشنا برای تمام ملت ها است ، آزاد مردی که مظلومیت انسان ها را در گوشه گوشه جهان فریاد کشید و کاخ نظام سلطه را به لرزه درآورد.
امام روح الله ابر مردی که قرن ها سکوت را شکست و نهضتی به پا داشت که شعاع نورانیت آن در عالم هستی فراگیر است.
فریاد ظلم ستیزی این مرد آنچنان بلند و رسا شد که از دیوارهای به اصطلاح آهنین سران قدرت های زورگو گذشت و چشم ملت ها را به نور معرفت و آگاهی از ظلم های روزگار گشود.
اندیشه ناب و الهی این مرد آنچنان تمدن ساز شد که ملت ها فریاد آزادی خواهی سرمی زنند وخواب راحت را از چشمان ستمگران و ظالمان گرفته است.
نهضتی به پا داشت که امروز شعاع دینی و معرفتی آن کرانه ها را در نوردیده و بازگشت به خویش را در ملت ها
فریاد می زند.
به برکت انقلاب خمینی کبیر ، امروز بارقه امید در دل مردم فلسطین ، لبنان ، عراق ، بحرین ، یمن و دیگر جوامع موج می زند و ملت ها در مقابل زورگویان محکم و استوار ایستاده اند.
بسیاری از اندیشمندان نقش امام (ره) را در بیداری جهان اسلام، بی بدیل دانسته و تاثیر گذاری اندیشه این شخصیت را بسیارشگرف می دانند.
هرساله به ویژه در سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، آراء ، اندیشه‌ها و شخصیت این ابرمرد تاریخ توسط اندیشمندان و متفکران جهان واکاوی می شود.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه استان البرز در گفت وگو با ایرنا بر ضرورت تبیین شخصیت و سیره امام خمینی (ره) به عنوان نیاز روز جامعه و به ویژه برای نسل جوانان تأکید کرد و گفت : تفکر والای امام خمینی(ره) حقیقتی همیشه جاوید و خاموش ‌نشدنی است.
حجت‌الاسلام علیرضا کرمی افزود: امام راحل با بهره گیری از مبانی دین اسلام و سیره و روش ائمه اطهار(ع) به ویژه رسول گرامی اسلام (ص ) توانست انقلاب اسلامی ایران را به ثمر برساند.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی به واسطه رهبری امام خمینی (ره) موجب احیای دین مبین اسلام شد، افزود: تبیین شخصیت امام خمینی (ره) برای جامعه امروز به ویژه نسل جوان توسط مسئولان، امری لازم و ضروری است.
کرمی با اشاره به اینکه باید اندیشه ها و منویات امام راحل برای نسل جوان تبیین شود، گفت: بازخوانی اندیشه‌ های امام(ره) در مقطع حساس کنونی نظام اسلامی را بیمه می کند.
وی با بیان اینکه اندیشمندان و روشنفکران جامعه نسبت به تبیین ابعاد شخصیت امام باید کوشا باشند، ادامه داد:14 و 15 خرداد فرصتی برای تبیین اندیشه‌ های امام راحل محسوب می شود.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز افزود: قیام 15 خرداد که با حضور گسترده مردم در حمایت از امام خمینی (ره) شکل گرفت روحیه ایثار و شهادت در راه اسلام را زنده و مبارزات مردمی را بر علیه رژیم منحوس پهلوی پایه‌گذاری کرد.
وی با تاکید بر اینکه تشریح زوایای مختلف قیام 15 خرداد سال 42 برای نوجوانان و جوانان یک موضوع مهم است، گفت: این قیام یکی از تاثیرگذارترین وقایع تاریخ معاصر ایران و یکی از مبانی اصلی شکل‌دهنده مبارزات مردمی بود که به پیروزی انقلاب اسلامی ایران ختم شد.
کرمی با بیان اینکه بسیاری از جنبه‌های شخصیت بزرگ امام خمینی (ره) هنوز ناشناخته باقی مانده است، افزود: زندگی پرهیزگارانه، شیوه مبارزه با رژیم طاغوت و تشکیل حکومت اسلامی و رهبری خردمندانه امام خمینی (ره) طرحی منحصر به فرد را برای آینده جهان اسلام ترسیم کرده است.
وی گفت: امام خمینی(ره) یک شخصیت بین‌المللی و درواقع بزرگ‌ترین شخصیت قرن معاصر هستند و مراسم ارتحال
آن حضرت باید به بهترین نحو ممکن برگزار شود.
حسین شیخ الاسلام مشاور وزیرامورخارجه نیز با اشاره به مجاهدت های معمار کبیر انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره ) با پیروزی انقلاب اسلامی ، دست پلید آمریکا را از ایران قطع کرد.
وی در آئین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در مسجد نبی اکرم (ص ) کرج اظهار داشت: حضرت امام (ره) برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی ، مردم را به صحنه آورد.
وی افزود: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی بر ایران حاکم بود و عزتمندی را در کشور شاهد نبودیم.
شیخ الاسلام گفت: در آن زمان مستشاران آمریکایی ، مقدرات کشور را رقم می زدند و پشت پرده جنایت ها بودند.
وی ادامه داد: حضرت امام (ره) با خلوص نیت و با بسیج توده مردم ، عزتمندی را برای ایران سلامی به ارمغان آورد.
مشاور وزیر امورخانه بیان داشت: همراهی مردم با امام خمینی (ره )، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و این امر موجب شد تا درمقابل قدرت های زورگو ایستادگی کنیم .
شیخ الاسلام با اشاره به موقعیت استراتژیک خلیج فارس گفت: قدرت های زورگو برای تسلط براین منطقه
حساس به توطئه های مختلفی روی آورده اند.
وی بیان داشت: امروز به برکت ولایت فقیه ، تفکر والای نظام اسلامی درمقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب که اساس آن بر تفکر شیطانی بوده با قدرت ایستاده است.
مشاور وزیر خارجه به اقدامات زورگویانه آمریکا در سرزمین های اشغالی اشاره کرد و گفت: انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس شریف ، توطئه دیگری برای جهان اسلام است.
وی اضافه کرد: براین اساس ، امسال راهیپمایی روز قدس از اهمیت بالایی برخوردار است و باید پاسخ کوبنده به دشمنان اسلام داد.
شیخ الاسلام افزود: امروز دشمنان اسلام از اتحاد کشورهای اسلامی به ویژه ایران، عراق، سوریه ، لبنان و مردم فلسطین در هراس هستند و هر روز به توطئه جدیدی متوسل می شوند.
وی از امت حزب الله خواست با حضور گسترده خود درراهپیمایی روز قدس، بار دیگر توطئه های دشمنان اسلام را خنثی کنند.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز گفت که نقش امام خمینی (ره) در احیای اسلام ناب محمدی بی بدیل است زیرا در این عصر که تمام افکار ضاله، مردم جهان را در برگرفته بود امام (ره) احیاگر اسلام واقعی شدند.
سردار یوسف مولایی در جمع خبرنگاران، با تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی (ره)، افزود:
حضرت امام (ره) سه نوع اسلام را به طور مشخص تعیین و معرفی کردند که شامل اسلام آمریکایی، اسلام تحجر و اسلام ناب محمدی (ص ) است که اسلام ناب در مقابل 2 نوع اسلام بدلی معرفی شده است.
مولایی با بیان اینکه پس از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام آمریکایی و تحجر با هم متحد شده اند، افزود: نماد اسلام آمریکایی درآمریکا، اروپا و کشورهای غربی وجود دارد و نماد اسلام تحجر نیز عربستان سعودی است که این دو دست دردست هم داده اند تا اسلام ناب را ریشه کن کنند.
وی با اشاره به اینکه امروزه برخی به امام و عقاید ایشان می تازند، بیان داشت: دشمنان در خارج از کشور نیز به تخطئه و توهین به امام می پردازند غافل از اینکه اندیشه امام فراگیر شده است .
امروز در بیست ونهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) هزاران عاشق و دلباخته خمینی کبیر از استان البرز راهی حرم کوی یار در بهشت زهرا(س) شدند تا به اقیانوس بیکران ملت ایران بپیوندند.
مردم ولایتمدار البرز از بامداد امروز به سمت حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به حرکت درآمده تا بار دیگر با آرمان های والای امام روح الله الموسوی الخمینی تجدید میثاق کنند.

ایرنا