وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

البرز در اولویت حمایت‌های فرهنگی- هنری وزارت‌خانه قرار دارد

  • پنج شنبه, 10 خرداد 1397 05:23به گزارش پیام آشنا، سید عباس صالحی در دیدار اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان های ساوجبلاغ، طالقان، اشتهارد و نظرآباد که در فرهنگسرای امام علی (ع) شهرستان ساوجبلاع برگزار شد، گفت: سابقه ی تمدن کهن و تاریخی از منطقه البرز برخاسته که جزء افتخارات سرزمین ایران شناخته می شود. شخصیت های بزرگ علمی، فرهنگی و هنری این منطقه در حوزه های متنوع و متعدد نه تنها افتخاری برای این شهرستان ها هست، بلکه افتخاری برای ایران و جهان بوده است.

وی با اشاره به اینکه شخصیت های متعدد فرهنگی و هنری، بخشی از هویت این منطقه هستند، گفت: یکی از نکته‌هایی که می تواند گذشته ی فرهنگی و هنری را به حال و آینده متصل می کند این است که بتوانیم ستارگان را بیشتر بشناسیم و این عزیزان را به نسل معاصر معرفی کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به نگاه ویژه تری که می‌توان از سوی مسئولان استان به هنرمندان شود، گفت: مجموعه استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز می توانند با اهتمام بیشتری به این منطقه نگاه کنند که این مهم با شناخته شدن مفاخر این منطقه و برگزاری مراسم تکریم امکان پذیر است.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: تکریم این بزرگواران تنها به گذشته آن ها مربوط نمی شود، بلکه تکریم هویت موجود و آینده است. نوجوانان و جوانان باید احساس کنند که گذشته اش به کدام ریشه متصل است.

صالحی با اشاره به اینکه نگاه دولت تدبیر و امید، عدالت فرهنگی است، گفت: ایران، تهران نیست. استعدادها و خلافیت های بسیاری در شهرستان های استان های مختلف کشور وجود دارد که همسو با تهران در حال فعالیت هستند. در همین راستا مسئولان مرکز نشین باید با نگاه مرکز گریزی به شهرستان ها توجه ویژه تری داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد نیز با همین رویکرد جلساتی را برای شنیدن نظرات و صحبت های هنرمندان استان های کشور فراهم آورده است که در این میان، استان البرز، یکی از استان هایی است که باید در اولویت قرار گیرد.