نماینده مردم کرج در مجلس:

مجبور به واردات برق در کشور هستیم/کاهش 30 درصدی میزان بارش در استان البرز

  • دوشنبه, 20 فروردين 1397 11:34
نماینده مردم آسارا، اشتهارد، کرج و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مجبور هستیم با توجه به اینکه در خشک‌سالی قرارگرفته‌ایم، نیروی برق را از کشورهایی همچون آذربایجان وارد کنیم.

عزیز اکبریان امروز در نشست شورای اداری شهرستان فردیس که در مصلی این شهرستان برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه با کاهش نزولات آسمانی مواجه شدیم باید درزمینهٔ مصرف آب نهایت توجه را داشته باشیم.

وی افزود: میزان بارندگی در سطح استان البرز 30 درصد کاهش‌یافته است و این موضوع بسیار ناراحت‌کننده است.

نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به اینکه برای تولید نیروی برق از آب سدها استفاده می‌شود، تصریح کرد: طبق گفته وزیر نیرو می‌توان گفت؛ بیش از پنج هزار مگاوات برق به کمک سدهای سطح کشور تولید می‌شود.

اکبریان ادامه داد: متأسفانه با توجه بااینکه خشک‌سالی در سطح کشور به وجود آمده است مجبور شده‌ایم از کشورهای همچون آذربایجان که پیش‌ازاین برق به آن‌ها صادر می‌کردیم، برق خریداری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید فرهنگ‌سازی درزمینهٔ مصرف بهینه آب و برق داشته باشیم، تصریح کرد: باید اقدامات و برنامه‌ریزی درستی را انجام دهیم تا با مشکل کمبود آب و برق مواجه نشویم.

نماینده مردم کرج در مجلس در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر با جنگ اقتصادی دست و پنچه نرم می‌کند، خاطرنشان کرد: در مشکلات ارزی که به وجود آمده است بسیار گله‌مند هستیم و باید مسئولان کشوری توجه و نظارت ویژه در این مسئله داشته باشند.