مرسدس‌بنز از برگ برنده ‌خود رونمایی کرد

  • چهارشنبه, 22 شهریور 1396 01:06

شرکت مرسدس‌بنز آلمان و تیونر صاحب نام آن AMG از پایان طراحی ابرماشینی اعجاب انگیز Project One خبر داده‌اند که ماشینیی جاده‌ای اما با کالبدی از فناوری فرمول یک است.

مرسدس‌بنز اعلام کرده که برای این ابرماشین از یک پیشرانه V6 با حجم ۱٫۶ لیتری توربوشارژ بهره برده که از سال ۲۰۱۴ و بمنظور استفاده در ماشینهای فرمول یک طراحی شده است.

پیشرانه مذکور که از توان عملیاتی زیادی در دورهای بالا برخوردار است در عقب ماشین نصب گردیده و با چرخ‌های عقب ماشین مرتبط است، همچنین دو الکتروموتور چرخ‌های جلویی این ابر ماشین را به حرکت در می‌آورند. جعبه‌دنده ۸ سرعته پیشرفته برای این ماشین در نظر گرفته شده است که تنها با چرخ‌های عقب مرتبط است و ۸۰ درصد انرژی حاصل از عمل ترمز گیری باتری‌های این اتومبیل را تجدید شارژ می‌کند؛ در نهایت ۱۰۰۰ اسب‌بخار دستاورد مهندسان آلمانی از ترکیب فناوری‌ها ذکر شده است که شتاب ۰ تا ۱۲۴ مایل بر ساعت این ماشین را تنها در ۶ ثانیه به ارمغان می‌آورد.

از مدل مفهومی این ماشین رونمایی شده است و انتظار می‌رود ماشینی اصلی از سال ۲۰۱۹ و با قیمت ۲٫۴ میلیون‌پوند به علاقه‌مندان ستاره آلمانی عرضه گردد.

 

کرج رسا

  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 شهریور 1396 01:10
  • اندازه قلم