مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز خبر داد:

تصویب 17 طرح اشتغال‌زا در جلسه کمیته اشتغال فراگیر البرز/ ایجاد شغل برای بیش از 400 نفر در استان

  • پنج شنبه, 19 بهمن 1396 16:01

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز صبح امروز در جمع خبرنگاران از تصویب 17 طرح اشتغالزای این استان در اولین جلسه کمیته فنی طرح‌های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی البرز خبر داد وگفت: ملاک ارزیابی دستگاه‌ها و استان و شهرستان ها در اجرای این طرح‌ها  در حوزه فراگیر و روستایی پرداخت تنها تسهیلات نیست بلکه ایجاد رقابت در ایجاد اشتغال است و وظیفه ما دراین کمیته بررسی دقیق طرح ها وج لوگیری از کوچکترین انحراف در اجرای آن است.

وی با اشاره به اهمیت پشتیبان‌ها در مشاغل خانگی و تسری آن به اشتغال روستایی افزود: مهمترین مسئله در این طرح‌ها در اشتغال روستایی استفاده از ظرفیت پشتیبان‌ها برای اتصال زنجیره تولیدات اشتغال روستایی به بازار کار است که باید در طرح‌های ارائه شده پشتیبان‌ها نیز تقویت شوند زیرا اشتغال هدفمند شده و محصولات بهتر و با کیفیت و هزینه مناسب به بازار عرضه می شود.

 خلیلی در ادامه تعداد طرح‌های رسیده در قالب طرح اشتغال فراگیر و روستایی به دبیرخانه را اعلام و اظهار داشت: در این کمیته که اولین جلسه آن امروز برگزار شد 17 طرح با میزان اشتغال 419 نفر مورد بررسی جهت ارجاع به بانک‌ها قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز همچنین در خصوص سامانه کارا و میزان ثبت نام در این سامانه در طرح‌های روستایی و فراگیر گفت:‌ تاکنون 124 نفر درسامانه کارا برای جذب اعتبار اشتغالزایی این بخش ها ثبت نام کرده اند و بررسی دقیق طرح‌های اشتغالزایی از محل اشتغال فراگیر و نیز اشتغال روستایی در اولویت کمیته فنی این نوع تسهیلات در استان است.

خلیلی، دقت و عدالت را ملاک کار این کمیته فنی در بررسی و واگذاری تسهیلات دانست و تصریح کرد: با توجه به نزدیک بودن پایان سال جلسات بررسی این طرح‌ها در برنامه جدی این اداره کل است.

وی در ادامه افزود : باید مراقبت کرد که توزیع شهرستانی این تسهیلات و در عین حال رعایت ملاک ها و معیارهای قانونی آن مورد توجه قرار گیرد و جذب این تسهیلات به اشتغال پایدار و سرمایه گذاری دقیق در استان و عمل به تعهدات منجر شود.

ایلنا