همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر

افتتاح چندین پروژه مهم صنعتی در البرز با حضور ستاری، کلانتری وشمخانی

  • دوشنبه, 16 بهمن 1396 11:11

رییس هیات مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر در این آئین، گفت: پالایشگاه غلات زر و تولید فروکتوز نوآوری در صنعت است. بهره برداری از های فروکتوز این پالایشگاه نقش چشمگیری در صادرات شیرین کننده ها خواهد داشت.
مرتضی سلطانی گفت: پالایشگاه غلات زر یکی از آرزوهای صنعت بود که به همت گروه صنعتی و پژوهشی زر محقق شد.
وی افزود: توجه به دانش روز و به کارگیری نیروهای دانش محور از جمله ویژگی های بارز گروه زر است که در حوزه توسعه دانش این مجموعه اهتمام ویژه ای صورت گرفته است.
سلطانی همچنین راه اندازی نخستین تصفیه خانه مدرن صنعتی را یکی از مهمترین گام های این شرکت در راستای حفظ محیط زیست بیان کرد که به بهره برداری می رسد.
مدیر عامل پالایشگاه غلات زر نیز گفت: این پالایشگاه با همت دانشمندان ایرانی طراحی و راه اندازی شده که فاز دوم این مجموعه در طلیعه 39 سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد.
محسن امینی افزود: ده ها مجموعه تولیدی به فراخور زمان در پالایشگاه غلات ساخته خواهد شد که افتخاری برای تولید و صنعت این کشور است.
وی گفت: با تکمیل نهایی پالایشگاه غلات زر برای 3 هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.
امینی افزود : تصفیه خانه بیولوژیک پالایشگاه غلات زر تصفیه خانه ای منحصر به فرد است که پساب حاصل از شستشوی مواد اولیه ورودی پالایشگاه را بازیافت و برای مصارف کشاورزی و بیو گاز مورد استفاده قرار می گیرد .
مدیر عامل پالایشگاه غلات زر اظهار داشت: این تصفیه خانه به روش بی هوازی بوده و گاز متان تولید میکند و در حال حاضر این گاز انرژی وسوخت مورد نیاز فرآیندها و بخش اداری تصفیه خانه را تامین می کند که با کلنگ نیروگاه بیوگازی که امروز توسط مقامات عالی کشور زده شد در آینده ای نه چندان دور با تاسیس این نیروگاه 10 هزار کیلو وات برق نیز تامین خواهد شد.