معاون دانشگاه علوم پزشکی البرز :

"قاچاق چمدانی" از دلایل ازدیاد لوازم آرایشی قاچاق در استان البرز است

  • یکشنبه, 26 آذر 1396 17:03

جلال غفارزاده با اشاره به کمیسیون مشترک با دادگستری با موضوع مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در استان اظهار داشت: هنوز میزان قاچاق کالاهای سلامت محور در استان علی رغم تلاش بسیار و نظارت، مشخص نشده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه نظارت کافی بر مجموعه ملزومات پزشکی بیمارستان‌های دولتی استان اتفاق افتاده و میزان استفاده از کالاهای قاچاق در این بیمارستان‌ها به صفر رسیده است، ادامه داد: اما متاسفانه در بحث لوازم آرایشی و بهداشتی، مشکل اساسی در استان قاچاق است.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در البرز و تاثیر مثبت آن، بیان کرد: 13 کارگاه آموزشی برای کارمندان دولتی و 7 کارگاه آموزشی برای دانش‌آموزان با محوریت مبازره با قاچاق کالاهای سلامت محور و تشخیص کالاهای دارای مجوز در استان برگزار شد.

غفارزاده با بیان اینکه یکی از دلایل ازدیاد قاچاق لوازم آرایشی در استان، قاچاق چمدانی است، اضافه کرد: افراد در داخل چمدان خود به سبب حجم کوچک لوازم آرایشی، در بازگشت از سفرهای خارجی این کالاها را وارد می‌کنند.

وی با اشاره به لوازم آرایشی قاچاق، اظهار داشت: در این زمینه تماس یا مراجعه حضوری از طرف شهروندان به خاطر ایجاد مشکلات به سبب استفاده از این لوازم آرایشی وجود داشته است.