۹۰ درصد خسارت سیل شهرک صنعتی اشتهارد برطرف شد

  • پنج شنبه, 17 خرداد 1397 11:59

عزیز محمدی در بازدید از شهرک صنعتی اشتهارد که سیزدهم خرداد دچار سیل زدگی و آب گرفتگی و خرابی تاسیسات و محورهای مواصلاتی شد، اظهار داشت:شهرک صنعتی اشتهارد یکی از شهرک‌های صنعتی بزرگ کشور است.

وی افزود:بالغ بر 1000 واحد صنعتی فعال در شهرک صنعتی اشتهارد مشغول به تولید هستند و تعداد زیادی اشتغالزایی توسط این واحدها انجام شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه در کمتر از نیم ساعت بارندگی شدیدی در شهرک صنعتی به وقوع پیوست که سبب ایجاد خسارت به راه‌ها و تاسیسات و دیوارهای برخی واحدهای صنعتی شد،بیان کرد:در بالا دست این شهرک به لحاظ ساختار خاک که جزو ساختار آذرین است جذب آب در آن پایین بوده و این موضوع سبب جریان یافتن سیلاب شده است.

محمدی با بیان اینکه سیل در اشتهارد خسارت جانی نداشته است،عنوان کرد:خسارت‌هایی در بخش راه های شهرک به وجود آمده و آسیب آنچنانی به واحدهای صنعتی به وجود نیامده است.

وی با بیان اینکه  دیوار محوطه برخی از واحدها در سیل اشتهارد خراب شده است،گفت: هدایت آب‌های سطحی کمک کرد که خسارت‌های بیشتری بر شهرک تحمیل نشود.

محمدی با بیان اینکه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز از همان دقایق ابتدای سیل در منطقه شهرک صنعتی حضور داشتند،تصریح کرد: همکاری مسئولان محلی سبب شد که گل و لای سطح شهرک پاکسازی شد و اگر حضور به موقع مدیر عامل  و دیگر دست اندرکاران نبود شاید دامنه خسارت بیشتر از وضعیت کنونی بود.

وی با بیان اینکه عموما خرابی سیلاب و گل و لای بود که از بالا دست شسته و به پایین دست منتقل شده است،افزود: این خرابی‌ها رسوب گل و لای بوده که در برخی از مکان ها آسفالت‌های راه را کنده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه از اراضی پایین دست که گرفتار سیل شده بودند هم بازدیدی انجام شد و با جهاد کشاورزی در این حوزه ارزیابی خسارات را برعهده دارد.

محمدی با بیان اینکه در حوزه شهرک صنعتی وظیفه خود می‌دانیم که موانع ومشکلات برای رونق تولید برطرف شود،تاکید کرد: در حد توان برای رفع مشکلات شهرک صنعتی اشتهارد تلاش میکنیم و طی روزهای بعد از سیل با تلاش همه دستگاهها 90 درصد مشکلات به وجود آمده رفع شده است.

تسنیم