استاندار البرز اعلام کرد:

خط ۲ قطار شهری کرج ۳۶ ماهه به ایستگاه افتتاح می رسد / اعتبارات دولت با شروع مجدد پروژه تزریق می شود

  • پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 09:13

محمدعلی نجفی در جلسه بررسی روند تکمیل فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج که با حضور اکبر ترکان رییس هیات مدیره شستا پیمانکار جدید پروژه قطار شهری کرج برگزار شد؛ گفت:  از بدو ورود به استان به دلیل مطالعات گسترده ای که پیرامون وضعیت راه ها و میزان تردد خودرو ها در البرز داشتم، با اهتمام ویژه ای به همراهی مسئولان مربوطه در جهت تسریع در روند پروژه ها وارد میدان شدیم.

وی با بیان اینکه حجم بالای ترددهای درون و برون شهری کرج خاطرنشان کرد: رشد سریع جمعیت استان البرز، تسریع در توسعه راه ها و حمل و نقل عمومی را می طلبد.

نجفی راه اندازی قطار شهری کرج را یک ضرورت غیرقابل انکار برای جمعیت رو به رشد این کلانشهر دانست و گفت: هم اکنون اکنون حدود ۵۳۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند که بزودی این تعداد برای تسریع در کار به هزار نفر می رسد و با بهره برداری از قطار شهری کرج بار بزرگی از ترافیک درون شهری را کاهش می دهد.

وی افزود: در گذشته این پروژه به دلایل موانعی که سر راه داشت، متوقف شده بود از این رو با پیگیری های جدی مجموعه استان، دوباره احیا شده و با روند خوبی در حال پیشرفت است.

وی گفت: بر اساس تعهد پیمانکار، فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج در مدت ۳۶ ماه به بهره برداری می رسد بنابراین نظارت های جدی برای تحقق این وعده صورت می گیرد.

نجفی افزود: پروژه مدتی بلاتکلیف بوده و کاری در آن صورت نمی گرفت به همین دلیل اعتبارات دولت آن متوقف شده بود، اکنون با چنین روندی به طور قطع اعتبارات را دریافت خواهیم کرد.