قیمت امروز دلار و سکه + جدول

  • سه شنبه, 08 اسفند 1396 06:54
صحبت با برخی صرافی‌ها گویای آن است که امروز هم مانند روز گذشته، در بازار آزاد فروش دلار متوقف است، چراکه از سوی بانک مرکزی ارزی برای عرضه به این واحدها تخصیص داده نشده است.
 
همچنین امکان خرید یورو نیز در بازار بسیار محدود است. البته با این وجود سایت اتحادیه طلا و جواهر که روز گذشته از اعلام نرخ دلار سرباز زده بود، امروز برای آن قیمت ۴۴۷۶ تومانی را اعلام کرده است.
 
هرچند روی این سایت امروز بسیاری از قیمت‌ها به روز نشده اما با این وجود نرخ دلار در بازار آزاد ۴۴۷۶ تومان اعلام شده که نسبت به روز گذشته دو تومان کاهش دارد. قیمت دلار در صرافی‌های بانکی نیز ۴۴۶۱ تومان ذکر شده که این رقم نسبت به روز قبل کاهش سه تومانی دارد.
 
قیمت یورو در بازار آزاد هم اگرچه منتشر نشده اما برای فروش‌ آن در صرافی‌های بانکی قیمت ۵۴۳۶ تومانی اعلام شده که این رقم نسبت به روز گذشته دو تومان کاهش را نشان می‌دهد.
 
در بازار طلا نیز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار و هر مثقال طلا با افزایشی جزئی همراه بوده و هر اونس طلای جهانی نیز افزایش قیمت اندک نسبت به روز گذشته داشته است.
 
با این وجود قیمت انواع سکه در بازار با افزایش مواجه شده و گفته می‌شود به دنبال کم شدن شدید عرضه در بازار، سکه در حالت حبابی قرار گرفته و خرید و فروش نمی‌شود.
 
قیمت انواع ارز، سکه و طلا در جدول زیر آمده است:
 

 

 

نوع طلا قیمت تفاوت قیمت نسبت به روز گذشته
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان ۱۸۵۰ تومان افزایش
مثقال طلا ۶۴۸ هزار تومان ۸۰۰ تومان افزایش
اونس طلا در بازار جهانی ۱۳۳۴ دلار و ۰.۰۶سنت ۰.۴۲ سنت افزایش
نوع سکه - -
سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان ۸۰۰۰ تومان افزایش
نیم سکه ۷۵۷ هزار تومان ۸۰۰۰  تومان افزایش
ربع سکه ۴۸۰ هزار تومان ۱۰ هزار تومان افزایش
سکه گرمی ۳۱۲ هزار تومان هزار تومان کاهش
نوع ارز - -
دلار ۴۴۷۶ تومان دو تومان کاهش
یورو ۵۴۵۶ تومان بدون تغییر
پوند ۶۸۷۷ تومان بدون تغییر

 

 
منبع: ایسنا