مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان البرز خبر داد

افتتاح کارگزاری جدید صندوق بیمه اجتماعی بخش چهارباغ

  • سه شنبه, 01 اسفند 1396 03:46

هادی بشیری پیش از ظهر امروز‍ در آیین افتتاحیه کارگزاری جدید بخش چهارباغ و اهدای احکام بازنشستگی پیش از موعد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر که با حضور مسئولان در چهارباغ برگزار شد، اظهار کرد: باهدف سهولت دسترسی به کارگزاری و ارائه خدمات مطلوب‌تر به روستاییان، عشایر و کشاورزان بخش چهارباغ و همچنین ساکنین شهر چهارباغ در این شهر یک کارگزاری جدید افتتاح شد.

وی با اشاره به تخصصی بودن این کارگزاری ادامه داد: یکی از برنامه‌های این کارگزاری انجام طرح ده گردشی به همراه دهیاری‌ها و شوراها است که با انجام این طرح و حضور در روستاها افراد فاقد پوشش بیمه‌ای شناسایی می‌شوند.

این مسئول افزود: علاوه بر کشاورزان، روستاییان، عشایر و ساکنین شهر چهارباغ کلیه بافندگان قالی، فرش، گلیم، جاجیم عضو تعاونی فرش دستباف شهری و روستایی، زنبورداران، رانندگان حمل بار و مسافر بین‌شهری، شاغلین فصلی و زنان روستایی و عشایری می‌توانند عضو این صندوق شوند.

بشیری با اشاره به‌حق بیمه کم این صندوق خاطرنشان کرد: حق بیمه ماهیانه حداقل ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و حداکثر ۴۰ هزار تومان است و افرادی که عضو صندوق می‌شوند از یارانه دولت که حداقل ۴۲۰ هزار تومان و حداکثر ۹۶۰ هزار تومان بوده در پرداخت حق بیمه استفاده می‌کنند.

مشمولین با عضویت در صندوق از مزایا برخوردار می‌شوند

در ادامه بخشدار چهارباغ با اشاره به اهمیت تأمین اجتماعی از تمامی دهیاران، شوراهای اسلامی روستا، اعضای شورای شهر چهارباغ خواست تا با تعامل و همکاری با کارگزاری بخش نسبت به اطلاع‌رسانی به کشاورزان، روستاییان و عشایر بخش و همچنین ساکنین شهر چهارباغ اقدام کنند.

محمدرضا شعبانی گفت: مشمولین با عضویت در صندوق ضمن برخورداری از یارانه دولت در پرداخت حق بیمه از مزایای بازنشستگی، کارافتادگی و مستمری بازماندگان در آینده برخوردار می‌شوند.