شهردار کرج گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه ارائه کرد

  • جمعه, 13 بهمن 1396 18:38

شهردار کرج در حضور اعضای شورای اسلامی این کلانشهر نسبت به ارائه گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه این نهاد اقدام کرد و اقدامات صورت گرفته در راستای رفاه حال همشهریان را تشریح کرد.

  نصیری در سی و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج ضمن بیان عملکرد ۱۰۰ روزه شهرداری کرج اظهار داشت: طبق بخشنامه ابلاغ شده، انجام هرگونه تهاتر پشت گیشه ای جمع آوری و ممنوع شد.

 

 شهردار کرج در ادامه از افزایش درآمدهای شهرداری طی چهار ماه گذشته نبست به مدت مشابه پارسال خبرداد و افزود:  این افزایش درآمد در همه بخش ها بوده است. نصیری در بخشی دیگر از گفته های خود با تاکید بر ضرورت اجرای امور شهرداری به صورت هوشمند، عنوان کرد: با توجه به این مهم تمام محاسبات شهرسازی به صورت اتوماسیون انجام می شود.

 

وی، از دیگر اقدامات صورت گرفته در شهرداری کرج را فعالسازی دفاتر تسهیل گیری بافت های فرسوده عنوان کرد. نصیری با اشاره به ضرورت استفاده از توان بخش خصوصی افزود: بر این اساس اولین بلوک شهری نیز به همراهی سرمایه گذاران شهر بازسازی می شود.

 

شهردار کرج در ادامه با بیان اینکه رفع کمبود سرانه های خدمات رسانی در محلات کرج امری ضروری است، گفت: در حال حاضر کرج با استانداردهای موجود در سرانه های خدمات رسانی در حوضه های مختلف فاصله دارد.

 

وی افزود: با توجه بررسی های صورت گرفته ۵ ایستگاه آتش نشانی در شهر کرج باید راه اندازی شود. شهردار کرج در بخش دیگر از صحبت های خود در جمع اعضای شورای اسلامی شهر از اجرای طرح «استقبال از بهار» در کلیه مناطق تحت پوشش شهرداری از هفته آینده خبرداد.

 

نصیری که در جمع اعضای پارلمان شهری این این کلانشهر سخن می گفت، افزود: این طرح که با هدف ارتقای ساختارهای شهری به ویژه مبلمان شهری همچنین آماده سازی شهر برای ورود مهمانان نوروزی در مناطق ۱۰ گانه شهرداری اجرایی می شود.

 

وی بیان کرد: از جمله برنامه هایی که در این طرح اجرایی می شود، ساماندهی دستفروشان، توسعه فضای سبز، جمع آوری پسماندهای خشک و تر و زیباسازی فضای شهر است. نصیری همچنین از اجرای طرح ویژه زیباسازی همزمان با اجرای طرح استقبال بهار خبر داد و گفت: با اجرای این مهم، ورودی های شهر کرج زیبا سازی می شوند.

 

 شهردار کرج با تاکید بر ضرورت ساماندهی ترافیک شهری به ویژه در ایام پایانی سال، گفت: توسعه و راه اندازی خطوط مترو در کنار اجرای طرح بی آر تی نقش به سزایی در ساماندهی وضعیت ترافیک شهر کرج دارد. این مسئول افزود: هم اکنون نیز اقدامات و برنامه ریزی های کارشناسی در خصوص راه اندازی خطوط بی آر تی در کرج انجام شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت پروژه بزرگراه شمالی عنوان کرد: این پروژه از جمله اولویت های مجموعه مدیریت شهری است که با توجه به این مهم، اقدامات اجرایی در این خصوص با سرعت بیشتری انجام می شود. نصیری همچنین به بهره برداری پروژه های عمرانی از آغاز دهه مبارک فجر تا پایان بهمن ماه اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه های شهری زمینه را برای توسعه عمرانی شهر فراهم می کند.

 

شهردار کرج با بیان اینکه موضوع حمل و نقل و ترافیک شهری در کرج با اجرای طرح های مربوط  ساماندهی شده است، از آماده سازی مقدمات بحث هوشمند سازی شهری در مجموعه مدیریت شهری خبر داد. نصیری با بیان این مطلب افزود: در کنار تعهدات شهرداری به شهر و شهروندان، تامین رفاه کارگران در اولویت برنامه های این مجموعه قرار دارد.

 

وی با عنوان اینکه تعصبی که کارگران نسبت به کار و مسئولیت خود دارند ستودنی است، افزود: کمترین خدمتی که می توانیم به این قشر زحمت کش کنیم، پرداخت به موقع حقوق آنها است.

 

نصیری با اشاره به حضور مستمر کارگران فضای سبز و خدمات شهری طی چند شب گذشته عنوان کرد: نیروهای خدماتی در سرمای منفی ۱۳ درجه در سطح شهر به برف روبی مشغول بودند و برای فراهم آوردن موقیت و فضای مناسب برای تسهیل در آمد و شد شهروندان تلاش کردند که این اقدام شایسته جای قدردانی دارد.

 

شهردار کرج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای برنامه جامع مدیریت شهری در زمان بروز بحران سپید در این کلانشهر، عنوان کرد: این برنامه مهم که با هدف کاهش بحران های ناشی از بارش برف سیاست گذاری شد، از ساعت ١٢ شب همزمان با شروع بارش و با هدف برف روبی و بازگرداندن آرامش به شهر اجرا شد.

 

نصیری عنوان کرد: روز اول بارش برف با تلاش عوامل خدمات شهر و دیگر نیروهای شهرداری، تمامی مسیر های اصلی برای تردد شهروندان بازگشایی شد. وی با عنوان اینکه سردی هوا عامل بروز بسیاری از مشکلات شهری هنگام بارش برف بود، افزود:  این در حالی است که تمام توان و تجهیزات شهرداری در بازگشایی معابر و خیابان ها به کار گیری شد.

 

شهردار خاطرنشان کرد: پس از پاکسازی و برف روبی معابر و خیابان های اصلی شهر، بازگشایی کوچه های فرعی در دستور کار قرار گرفته است.

 

دکتر نصیری بر ضرورت اجرای «مدیریت بر پایه دانش» در کرج تاکید کرد و با بیان اینکه این منطقه از پتانسیل های علمی بسیاری برخوردار است، گفت” با توجه به این مهم، رویکرد مدیریت دانش می تواند به نحو موثری در این کلانشهر محقق شود.

 

وی عنوان کرد: «مدیریت دانش» و «دانش محور بودن» در اجرای امور شهری در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… یکی از مسائلی است که مدیریت شهری برای دستیابی به آن تلاش می کند.

 

شهردار کرج در ادامه با اشاره به آغاز به کار پایگاه های مترو از بهمن ماه جاری عنوان کرد: در همه دنیا، راه اندازی و توسعه خطوط مترو به عنوان کارآمد ترین وسیله حمل و نقل عمومی مطرح است که می تواند نقش به سزایی در کنترل ترافیک شهری داشته باشد.

 

نصیری افزود: در کرج نیز با توجه به ساختارهای ترافیکی موجود و عدم گستردگی راه ها نیازمند به توسعه راه های حمل و نقل ریلی هستیم. دکتر نصیری در ادامه با اشاره به شیوه نامه اجرای نظام مطالعاتی عنوان کرد: این شیوه نامه در یک برنامه ۵ ساله دیده شده است. وی همچنین به اجرای طرح بهبود نگهداشت شهر اشاره کرد و افزود: این طرح به منظور ارتقای ساختارهایی شهری و با استفاده از همه توان و امکانات اجرا شد