منصور وحیدی عضو شورای شهر کرج

به جای دست، پای شهردار را گرفته ایم /با عناد و کینه و کدورت نمی توان کار را پیش برد

  • یکشنبه, 24 دی 1396 12:06

وحیدی در حاشیه طرح جهادی بهبود نگهداشت شهر با حمایت از اجرای این طرح گفت:اعتقادم براین است اجرای چنین طرح هایی که کاری جدید است،علیرغم ایراداتی که به آن وارد است نقاط قوت فراوانی دارد.

وی افزود:خیلی ها تلاش دارند به نوعی این قطار در حال حرکت را زیر سوال ببرند،ولی حضور دوستانی که روز تعطیلی خود را با ایثار صرف خدمت به مردم میکنند سبب افزایش روحیه نشاط وامید در مردم منطقه است.

وحیدی با اشاره به اینکه در حاشیه  اجرای هر طرحی،عده ای مخالف و عده ای موافق هستند ادامه داد:برخی از پرسنل از اینکه روز تعطیل باید سر کار باشند نارحت هستند واین کاملا طبیعی است.

این عضو شورا خاطرنشان ساخت:شهرداری کرج۱۳۰۰۰نیرو دارد ،خیلی از این نیروها ناکارآمد و ناتوانند،یقینا هنگامی که سیستم از آنان کار میخواهد صدایشان بلند می شود.همچنین بخشی از مدیران،کارشناسان نیز از اجرای این طرح  ناراضی هستند ولی مردم خواهان ساماندهی منابع انسانی وپولی مالی بودند،ساماندهی هزینه دارد،فحش و تخریب و تهمت دارد.

وی افزود:این طرح تاثیر ساختاری نداشته ولی در کلیت طرح خوب بوده و علیرغم اینکه می گویند چرا روز جمعه پرسنل را جمع میکنید،اثرات آن مثبت می باشد.

 

وحیدی تصریح کرد:بخشی از مدیران که در شهر مشغول کار سیاسی هستند تمام طول روز کارشان صرف رایزنی برای حابجایی مدیران شده و اینکه چه کسی کجا پست می گیرد ودر شورای شهر چه کسانی دعوا کرده اند،برخی هم اهل کار نیستند و قصدشان این نیست در شهر اقدام مثبتی صورت بگیرد،لذا وقتشان را صرف گل آلود کردن آب و سوء استفاده از این فرصت می کنند و البته تعدادشان هم کم نیست.

این عضو شورا افزود:رنجی که شهر کرج می برد از بی انضباطی ست،رنجی که شهر کرج می برد از زیاده خواهی ست و رنجی که شهر کرج می برد این است که ما ایثار و فداکار نداریم.

وحیدی ادامه داد:تولید خدمت ،کوشش و تلاش در شهرداری کرج ضعیف است واین موارد باید رونق پیدا کند.

عضو شورا تصریح کرد:با شعارهایی مثل من اصولگرا هستم یا اصلاح طلب نمیشود مملکت را نجات داد،نجات کشور با گذشت ودوستی و همدلی ومودت میسر می شود.

وحیدی با انتقاد از کسانی که در مقابل شهردار جبهه گرفته اند،گفت:سه ماه است شهردار به کرج آمده ،مجال و فرصت برای تفکر و تئوریزه کردن نگاه به وی داده نشده است،بجای اینکه دستش را بگیریم،پایش را گرفته ایم.

وی ادامه داد:طرحی ارائه شده اجازه دهید به سرانجام برسد،در همین مدت چندین نفر بمن مراجعه کرده و پرسیده اند شهردار کدام کار مفید را در این مدت انجام داده،وقتی به طرح جهادی اشاره کرده ام،گفته اند مفید نیست.پس چی مفید است،طول هفته به شهرداری مراجعه می کنیم کارکنان یا اداره نیامده اند یا پشت میزشان نیستند و عده ایی غرامت نیامدن آنها را ده برابر تحمل می کنند،چه کسانی باید این وضعیت را سامان دهند؟اعضای شورای شهر بعنوان فرماندهی قرارگاه مدیریت شهری و شهردار

 

وحیدی با اشاره به برخی حرکت های زشت ،بیان نمود:شهردار وحی منزل نیست فردی ست مثل همه ما که دارای تجربه،دانش وعلم است و ما باید به داشته های وی حرمت قائل شده و از این فرصت استفاده کنیم.

 

عضو شورا افزود: هر مدیری در سیستم خود کادری دارد که دارای ایراداتی ست وباید این ایرادات برطرف شود،این ایرادات در گذشته هم بوده و نمی توان توقع داشت شهر یک شبه به مدینه فاضله تبدیل شود.

 

وی گفت:باید با صبر،حوصله،متانت،گذشت و دانش و کار شهر را نجات دهیم و گرنه با منم منم گفتن نمی شود کار را پیش برد،متخلف ترین فرد هم می گوید من آنم که رستم بود پهلوان.

 

وحیدی خاطرنشان ساخت:در شرایط نابسامان اقتصادی حاکم بر کشور که بسیاری از شهرداری ها برای پرداخت حقوق پرسنل خود مشکل دارند،درآمد ماهانه شهرداری کرج بالغ بر۵۰میلیارد بوده،پس نباید شرایط را بسوی بحران پیش برد.

 

وحیدی گفت:شهردار هم باید در مقابل خواسته ها و درخواست های قانونی اعضای شورای شهر تمکین کند،ولی درخواست های اعضا باید تئوریزه وبا مطالعه باشد.

 

عضو شورا تاکید کرد:با عناد و کینه و کدورت نمی توان کار را پیش برد.

 

وی تصریح نمود:مدیر را به اسارت نیاورده ایم،باید از مدیر کار بخواهیم،مدیر نباید حقیر شود،نباید مدیر را به ذلالت کشید.

 

 

نائب رئیس شورای شهر افزود:دوستانی که احساس می کنند با این روش می توان امور را اصلاح کرد،اتفاقا مقدمه حرکت ناخردانه آینده شان هست.

 

وی افزود:من معتقدم آقای نصیری خیلی عاقلانه می تواند تمکین نشان دهد و نشان هم داده است.

 

وحیدی گفت:ما باید در راستای تحقق منافع افرادی که بما رای داده اند ،امور را اصلاح کنیم،هیچ فرقی هم نمی کند چه اصولگرا چه اصلاح طلب،شهر مال نبیونی و خلیلی و زارع و وحیدی نیست مال یک میلیون و۷۰۰هزار شهروند کرجی ست .

وی تاکید کرد:شهردار مدیر کار آمدی ست ،من بعنوان کسی که تجربه کار سیستمی و چهره به چهره با ۶ شهردار را دارم،شهردار فعلی را توانمند ارزیابی می کنم و معتقدم باید به ایشان زمان بدهیم،اگر حتی قرار بر طرح کادی هم باشد باید۶ ماه فرصت داد .

وحیدی اظهار داشت:نمی شود هر روز وی را به چالش کشید،بدلیل اینکه حوزه نفوذ سیاسی من بالاست و می توانم همه چیز را تحت الشعاع قرار بدهم،این برخوردها اصلا منطقی نیست،کدام منطق چنین برخوردی را می پذیرد؟

نائب رئیس شورا با گله مندی از غیبت اعضا شورا در طرح،گفت:چطور چند هفته قبل در طرح شرکت می کردند،می آمدند مدیر منطقه را که رفیق شان بود ببینند ولی امروز خبری نیست و منطقه ۹ مظلوم واقع شده است،این نشاندهنده خصومت آنهاست.

وی با صراحت اظهار داشت:خیالشان راحت باشد اگر ورق برگردد،من با تمام قوا و یک تنه مقابل همه شان ایستاده ام و با هیچ کس شوخی ندارم.

وحیدی افزود:بمدت چهار سالی که به مردم تعهد داده ام به هیچ گروه و جناح و حزبی وابسته نیستم،جریان امید اسم مرا در لیست قرار داد و عضو حزب اعتدال و توسعه بودم و با تمام توان از تفکر مردم،دولت و حاکمیت دفاع می کنم و آنارشی و هرج و مرج را در شهر قبول ندارم.

عضو شورا گفت:جوانان بیکارند باید وقت مان را صرف طراحی و برنامه ریزی  کنیم،این شهر پر از فرصت هاست،کدامیک برای برنامه ریزی پیشقدم شده ایم؟شهردار پای کار آمده و اعلام آمادگی کرده است.کارکنان ناکارآمد باید شناسایی و اخراج شوند.سیستم باید ورودی و خروجی داشته باشد.

وحیدی گفت:فعالیت۱۳هزار نیروی شهرداری باید بررسی شود و نیروهای ضعیف و ناکارآمد اخراج شوند.

وی افزود:ما باید در شورا تولید انرژی و فرصت را انجام دهیم.

وحیدی تصریح کرد:به دوستان اقلیتی که حالا اکثریت شده اند سه کمیسیون داده ایم و باید گفت ،شیوه ایی که دوستان در پیش گرفته اند به ترکستان ختم می شود و کالبد شورای شهر ومدیریت شهری بهم می ریزد و بدیهی است که متضرر اول و آخر آن مردم هستند.

وحیدی تاکید کرد:معتقدم در انتخاب شهردار اشتباه نکرده ایم،یکی از ایرداتی که به نصیری وارد میشود عدم شناخت محیطی ست که من عضو شورا که با سیستم آشنایی دارم،باید این شناخت را به شهردار بدهم،برخی می خواهند در همه امور دخالت کنند که نتیجه آن وضعیت فعلی شهر است.

نائب رئیس شورا اعضای اظهار داشت:با دوستی و رفاقت و محبت می توان امور را ساماندهی کرد.

وی گفت : مشکل برخی از دوستان جابجایی چند مدیر حوزه مدیریت شهری نیست،فراتر از این هاست آنها میخواهند آش با جاش نباشه، با این شیوه ها بجایی نمی رسیم.

وحیدی افزود:شهرداری  با شرایط سختی تحویل شورا و شهردار داده شد،شورا بعنوان فرمانده باید برخود مسلط بوده ودر پی عقده گشایی نباشد.قطع به یقین روزهای خوبی پیش رو داریم.

وی با اشاره به دیدار با استاندار گفت:در دیداری که با استاندار داشتیم،ایشان ضمن راهنمایی تذکراتی هم دادند،همچنین با امام جمعه و دستگاههای نظارتی نیز نشستهایی داشتیم که همه دغدغه مند امور شهر بودند.