مغفول ماندن سیماومنظر شهری کرج/جمع‌آوری‌ نیوجرسی‌های شهر

  • دوشنبه, 20 شهریور 1396 03:54

مهدی حاجی قاسمی با تأکید بر لزوم توجه به مقوله مهم سیما و منظر شهری کرج، اظهار کرد: منظر شهری مجموعه‌ای از عوامل طبیعی و مصنوعی است که تحت تأثیر ویژگی‌های طبیعی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یک شهر شکل می‌گیرد.

وی افزود: بدون شک منظر شهری یک از عوامل کیفی و مطلوبیت شهرها بوده که حاصل مشاهده و درک مظاهر گوناگون نظیر بناها، فضاها، فعالیت‌ها و صداها است.

عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه متأسفانه باید به این نکته اذعان داشت که مبحث مهم سیما و منظر شهری یکی از موضوعات مغفول مانده در شهر کرج است، خاطرنشان کرد: بدون شک توجه به این امر در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل همچنین معماری و شهرسازی جز اولویت‌های شورای اسلامی شهر کرج خواهد بود.

حاجی قاسمی در ادامه کرج را شهر خوابگاهی مطرح کرد و ادامه داد: اعضای شورای شهر و مدیریت شهری همواره از توان ۱۰۰ درصدی خود برای ایجاد شهری آرام توأم با زیبایی‌های بصری و عمرانی بهره خواهند برد.

وی برخورد با تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز موجود در سطح شهر در اولین فرصت را یکی از اقدامات اساسی در خصوص بحث سیما و منظر شهری اعلام کرد و افزود: جمع‌آوری‌ نیوجرسی‌های موجود در سطح شهر با هماهنگی معاونت عمرانی و حمل‌ونقل نیز اجرایی خواهد شد

مهر