فرماندار ساوجبلاغ:

سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در ساوجبلاغ 300 لیتر است

  • دوشنبه, 18 تیر 1397 09:11
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: سرانه آب مصرفی مردم ساوجبلاغ از میانگین کشور بالاتر بوده و روزانه 300 لیتر آب توسط هر نفر در ساوجبلاغ مصرف می‌شود.

ابوالقاسم پالیزگیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز در ساوجبلاغ گفت: احداث تصفیه‌خانه در منطقه شهر جدید هشتگرد موجب شد برای 28 هزار واحد مسکن مهر آب مصرفی تأمین شود.

وی بابیان اینکه در مرحله نخست 5 لیتر بر ثانیه آب وارد مدار استفاده می‌شود، افزود: در مرحله دوم که ظرف دو هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید 100 لیتر بر ثانیه دیگر به این حجم اضافه خواهد شد.

فرماندار ساوجبلاغ بیان کرد: این تصفیه‌خانه با انشعاب گرفتن از خط انتقال آب طالقان به تهران به نتیجه رسیده که بیش از 13 میلیارد تومان هزینه این پروژه بوده است.

پالیزگیر در ادامه بابیان اینکه هشت هکتار زمین در اختیار پروژه یادشده گذاشته‌ایم، اظهار کرد: این تصفیه‌خانه تا 7 سال دیگر پاسخگو نیاز مردم خواهد بود و پس‌ازآن نیز تصفیه‌خانه اصلی راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف روزانه آب به ازای هر نفر در ساوجبلاغ 300 لیتر است، تصریح کرد: استاندارد جهانی مصرف روزانه آب به ازای هر نفر 150 لیتر بوده که در کشور ما 250 لیتر است.

فرماندار ساوجبلاغ در پایان با تکید به‌ صرفه‌جویی در مصرف آب، خاطرنشان کرد: باید به‌گونه‌ای آب مصرف کنیم که با مشکل کمبود آب مواجه نشویم.