سه ناحیه صنعتی در ساوجبلاغ احداث می‌شود

  • سه شنبه, 12 تیر 1397 08:37

فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه این شهرستان ۶ لکه صنعتی دارد، گفت:لکه‌های صنعتی مرغک و پروفسور حسابی در علیخان سلطانی و بلوار کاوش تبدیل به ناحیه‌های صنعتی روستایی می‌شوند.

ابوالقاسم پالیزگیر با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه 98 ناحیه صنعتی روستایی در سراسر کشور پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: شهرستان ساوجبلاغ برای ایجاد و احداث این نواحی روستایی پیشقدم شد و امکان‌سنجی آن انجام گرفته است.

فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به اینکه برای هر سه بخش شهرستان ساوجبلاغ امکان‌سنجی تاسیس یک ناحیه صنعتی روستایی شده است، افزود: زمین برای احداث ناحیه صنعتی بخش چهار باغ ساوجبلاغ تعیین و منابع طبیعی زمین را تایید و باید مسیر قانونی برای فراخوان تاسیس انجام شود.

وی با بیان اینکه شهرستان ساوجبلاغ 6 لکه صنعتی دارد، ادامه داد: با تصویب کارگروه اشتغال استان البرز 3 لکه تبدیل به واحد صنعتی شده و ایجاد نواحی صنعتی روستایی موضوع بسیار حائز اهمیت برای شهرستان است.

پالیزگیر با بیان اینکه پیگیری و تعیین تکلیف شهرک کیهانی صنعت و برگزاری جلساتی با دستگاه‌های ذیربط نظارتی و اجرایی و یافتن راهکارهای برون‌رفت از این وضعیت و مرتفع شدن این مشکل از برنامه‌های دیگر است، عنوان کرد: لک‌های صنعتی مرغک و پروفسور حسابی در علیخان سلطانی و بلوار کاوش در دستور کار شهرستان ساوجبلاغ است تا اشتغال شهرستان افزایش یابد.

تسنیم