بازدیدِ دو عضوِ شورای اسلامی شهر کرج از تحریریه پیام آشنا؛

خستو: رسانه‌ها باید حمایت شوند/ زارع: ما را نقد کنید!

  • سه شنبه, 05 تیر 1397 06:45


نسترن کیوان‌پور- برخی مسئولان وقتی به بازدید از دفاترِ نشریات می‌روند، هزاران نفر سیاهی‌لشکر با خود می‌آورند چون دیدِ عموم این است که اگر 50 نفر، یک نفر را همراهی کنند، حتما آن یک نفر، شخصِ بسیار مهمی است. طی سا‌ل‌های گذشته، بسیاری از مسئولان مهمان تیمِ رسانه‌ایِ پیام بودند که برخی، از قاعده‌ای که گفتم مستثنی نبودند. دیروز اما، عباس زارع و رحیم خستو؛ دو عضوِ شورای اسلامی شهر کرج به‌دور از هیاهوهای معمولِ مسئولان در بازدیدها، متواضعانه و صمیمانه به دفتر تحریریه‌ی پیام آشنا و پیام زمان آمدند و به دردِ دل‌های خبرنگارانِ این دو نشریه گوش دادند. آن‌ها نکاتی را بیان کردند که نشان از تیزبینی و نکته‌سنجی‌شان در آسیب‌شناسیِ مشکلات اصحاب رسانه داشت.

رحیم خستو با نگاهی انتقادی و طنز گفت که طی سال‌های گذشته، فرمِ ظاهری روزنامه‌ها و نشریات پیشرفت و تغییر کرده اما متاسفانه مشکلاتِ شهرها به همان صورتِ گذشته باقی مانده است و دلیلِ این موضوع را شاید بتوان کمبودِ رسانه‌های حرفه‌ای و مستقل دانست.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: «رسانه‌های مستقل نباید وام‌دارِ هیچ شخصِ حقیقی یا حقوقی باشند و از جهت‌گیری‌های سیاسی بپرهیزند. چرا که تنها در این صورت می‌توانند در راستای اعتلا و پیشرفتِ شهرها تلاش کنند.»

خستو ادامه داد: «از روز اول که در شورای شهری کرج مشغول به‌کار شدم، یک ویژگی را در مجموعِ اصحاب رسانه با هر نوع فعالیت و هر مقیاسِ کارِ حرفه‌ای مشاهده کردم؛ برآیندِ انتقادات، نظرات و گزارش‌ها و یادداشت‌های دوستان رسانه سبب شد شورا در مسیرِ درست‌تری حرکت کند و این را به فالِ نیک می‌گیرم.»

او به لزومِ توجهِ دقیق‌تر به مسائل و مشکلات اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: «بناست به زودی همایشی در راستای آسیب‌شناسیِ مشکلاتِ رسانه‌ای کلانشهر کرج برگزار شود تا رابطه و نسبتِ رسانه‌ها و مدیریت شهری به‌درستی تعریف شود و این اقدام گامی باشد در جهتِ تقویتِ جریان حرفه‌ای‌ترِ رسانه‌ها.»

حمایت از نشریات، موضوعی بود که عباس زارع بسیار بر آن تاکید کرد و گفت: «باید با هم‌فکریِ مسئولان و مدیرانِ نشریات راهکاری بیاندیشیم که با حمایت نشریات، آثارِ مفید و موثرِ انتقادات حرفه‌ایِ رسانه‌ها را در سطح شهر لمس کنیم.»

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج خطاب به اصحاب رسانه گفت: «ما را نقد کنید! بگذارید متوجه شویم که عملکرد ما برای مردم مطلوب است یا خیر. همین انتقادات می‌تواند به تعالی و رشدِ شهر بیانجامد و لازمه‌ی آن نیز وجودِ دیدگاهِ حرفه‌ای در رسانه‌هاست.»

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید