ساعتی قبل اتفاق افتاد

آتش گرفتن ضایعات در ساوجبلاغ

  • سه شنبه, 15 خرداد 1397 09:29
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: متأسفانه در روز محیط‌زیست براثر بی‌توجهی گروهی از مردم ضایعات و زباله‌ها در این شهرستان آتش گرفت.

ابوالقاسم پالیزگیر امروز گفت: لحظاتی پیش شاهد آتش‌سوزی زباله و ضایعات در شهرستان ساوجبلاغ بودیم که براثر بی‌توجهی برخی از مردم اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به سالروز جهانی محیط‌زیست و لزوم تحقق شعار سال افزود: به نظر می‌رسد گروهی برای محیط‌زیست خود احترام قائل نیستند.

فرماندار ساوجبلاغ در ادامه سخنان خو به آلوده‌کنندگان محیط‌زیست هشدار داد و خاطرنشان کرد: صاحبان معادن متروکه در سطح شهرستان موظف هستند معادن رهاشده خود را تعیین و تکلیف کنند.

پالیزگیر در ادامه سخنان خود تأکید کرد: در صورتی که صاحبان معادن متروکه شرایط را بهبود نبخشند، مشمول برخورد جدی و قانونی خواهند شد.

به گفته وی چندین معدن متروکه در ایراندشت شهرستان ساوجبلاغ مورد هدف چند شرکت تولیدی قرارگرفته است که ضایعات خود را به‌صورت غیرمجاز در این محل تخلیه می‌کنند.

فرماندار ساوجبلاغ بابیان اینکه به‌صورت شبانه صورت گرفته است، یادآور شد: ساعاتی پیش این ضایعات آتش گرفت و موجب شدند میزان آلودگی در سطح شهرستان مضاعف شود.

پالیزگیر در پایان خاطرنشان کرد: چهار دستگاه لودر توسط انجمن معادن تهراندشت و دو دستگاه توسط آتش‌نشانی منطقه گلسار درحال اطفا حریق می‌باشند.

فارس