تنها روستای فردیس نیازمند توجه ویژه مسئولان فرهنگی است

  • جمعه, 11 خرداد 1397 02:54

فرماندار فردیس گفت: فرخ آباد زیبادشت تنها روستای این شهرستان از توابع بخش مشکین دشت نیازمند توجه ویژه مسئولان فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل اینانلو شامگاه پنجشنبه در جریان بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه فرهنگ روستای فرخ آباد زیبادشت فردیس افزود: این روستا با بیش از 12 هزار نفر جمعیت قابلیت تبدیل به شهر را دارد.
وی بیان داشت: با توجه به مهاجرت اقوام مختلف و وجود اقلیت های مذهبی در شهرستان فردیس این شهرستان به سازوکارهای موثر فرهنگی نیاز دارد.
دهیار فرخ آباد زیبادشت نیز گفت: پس از کسب مجوز از نهاد کتابخانه های عمومی و ارتباط با شورای کودک در تهران ، ماهانه تعداد قابل توجهی کتاب در اختیار این منطقه قرار می گیرد.
نادر روشنی افزود: براین اساس با برگزاری برنامه های متنوع جمعی موفق به جذب والدین و دانش آموزان و افزایش تعداد اعضای کتابخانه شده ایم.
وی گفت: 1200 نفر عضو کتابخانه فرهنگ هستند که بخش عمده آن را دانش اموزان،دانشجویان ،فرهیختگان و نوجوانان تشکیل می دهند.
وی اظهار داشت: این کتابخانه مجهز به مخزن دارای 8 هزار نسخه کتاب، مرجع، نشریات و بخش کودک دارای یک هزار و 500 نسخه کتاب می باشد لیکن یک هزار و 500 جلد کتاب به دلیل کمبود فضا وارد قفسه های کتابخانه نشده است.
دهیار فرخ آباد زیبادشت گفت: کتابخانه فرهنگ در سال 93 به عنوان تنها نماینده استان البرز و تهران در اولین جشنواره روستای دوستدار کتاب شرکت کرد و موفق شد از بین 684 روستای شرکت کننده مقام هفدهم را کسب کند.
وی افزود: درمجمع عمومی شبکه روستاهای دوستدار کتاب که ماه گذشته در سرای اهل قلم برگزار شد روستای فرخ آباد زیبادشت به عنوان بازرس این مجمع در کشور انتخاب شد.
روشنی گفت: دهیاری این روستا در سال 84 تاسیس شد و در حال حاضر به عنوان تنها دهیاری درجه شش استان موفق به کسب رتبه های برتر در اکثر زمینه شده است.
دهیار فرخ آبادزیبادشت از وزیر فرهنگ و ارشاد درخواست کرد کخ برای ساخت و احداث سالن اجتماعات و کتابخانه جدید برای دوستداران کتاب این روستا را یاری کند.