سخنگوی شورای اسلامی شهر فردیس تاکید کرد

رسیدگی به امور آرامستان ها وظیفه ذاتی شهرداری است

  • جمعه, 11 خرداد 1397 02:52

سخنگوی شورای اسلامی شهر فردیس در تشریح این مطلب اظهار داشت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با شورا و شهرداری ملارد در خصوص پرداخت مابه التفاوت هزینه دفن اموات فردیس در آرامستان ملارد توسط شهرداری فردیس برای هر متوفا به مبلغ 2 و نیم میلیون تومان، این موضوع در صحن علنی شورای شهر فردیس مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

افراسیاب بیچرانلو با بیان اینکه این طرح مورد پذیرش و تصویب شورای شهر ملارد قرار گرفته است گفت: با توجه به اینکه رسیدگی به امور آرامستان ها و ایجاد فضای مناسب، امکانات و تجهیزات اداری در این خصوص از جمله وظایف ذاتی شهرداری هاست و از آنجا که در فردیس امکان ایجاد آرامستان وجود نداشته و شهرداری این هزینه ها را ندارد، می تواند هزینه فوق را صرف تسهیل در تدفین اموات و کاهش مشکلات شهروندان در این خصوص نماید.

وی با یادآوری اینکه هزینه دفن اموات برای افراد غیربومی ملارد بیش از 10 میلیون تومان است افزود: شهرداری ملارد در صورتی اجازه دفن اموات فردیس را با مبلغی معادل متوفیان بومی می پذیرد که شهرداری فردیس مبلغ خرید قبور را به صورت سالانه بپردازد.

بیچرانلو ادامه داد: با طرح این موضوع در شورای شهر فردیس، مقرر شد این موضوع توسط شهرداری و کمیسیون حقوقی مورد بررسی قرار گرفته و ظرف 20 روز آتی به شورا ارائه شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر فردیس گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح و پرداخت مبلغ مورد نظر توسط شهرداری فردیس، هزینه هر قبر برای شهروندان فردیسی در قبرستان ملارد 2 میلیون تومان خواهد بود.