فرد مشکل‌دار نباید شهردار کرج شود

  • جمعه, 04 خرداد 1397 08:55

امام‌جمعه کرج با تاکید بر اینکه دستگاه امنیتی و قضایی استان بر روی بعضی از افراد نظری دارند که متخلف است که باید فرد دیگری را پیدا کرد، گفت: فرد دزد، اهل فتنه ۸۸ و مشکل‌دار نباید شهردار کرج شود.

آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های امروز نمازجمعهکرج با اشاره به اینکه افرادی که تاجر هستند باید احکام تجارت اسلامی را بدانند تا مرتکب حرام نشوند، اظهار داشت: در معامله باید طوری تجارت صورت بگیرد که سبب اجحاف دیگران یا ارتکاب عمل حرام اقتصادی نشود.

وی با تاکید بر اینکه خرید و فروش باید با آسان‌گیری و سهولت انجام شود، عنوان کرد: یکی از مسائلی که در خرید و فروش رعایت شود قصد و توزیع کالا برای مشتری است و مصادیق غش معامله در تاریکی قرار دادن کالا است که واقعیت و عیوب جنس مشخص نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به 10 ماه رمضان سال 10 بعثت و سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س)، بیان داشت: ایشان جزو چهار بانوی بزرگ تاریخ بشریت است که این شخصیت بزرگوار لحظه به لحظه زندگی خویش را برای حضرت رسول اکرم(ص) فدا کردند.

وی با بیان اینکه 12 ماه رمضان 8 سال بعد از هجرت بین مهاجرین و انصار عهد اخوت و برادری توسط پیغمبر اسلام(ص) خوانده شد، اشاره کرد: حضرت محمد مصطفی(ص) با حضرت امیرالمومنین(ع) پیمان برادری بستند که این موضوع بارز فقط برای حضرت امیر(ع) رخ داده است و 15 ماه مبارک رمضان نیز ولادت امام حسن محتبی(ع) است که به تمام مسلمان و شیعیان تبریک عرض می‌کنم.

خطیب نمازجمعه کرج با تاکید بر اینکه هفته کمک به محرومان و مستضعفان در ماه مبارک رمضان باید کارهای نیک و خیر انجام داد، گفت: 5 خردادماه روز نسیم مهر و حمایت از خانواده زندانیان است که این گروه به دلیل اینکه سرپرست خانواده ندارند در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند که مسئولان و مردم باید به آن‌ها کمک کنند.

وی با اشاره به 7 خرداد و روز مجلس، مجلسیان را به رعایت بیانات امام و رهبری فراخواند و اضافه کرد: جایگاه قانون‌گذاری مجلس بازخوانی شود که زمانی مجلس از مسیر انقلابی خود عقب نمانده ولی بعضی زمان‌ها برخی از نمایندگان حرکت‌هایی از خود نشان می‌دهند که از آرمان‌های انقلاب فاصله دارد.

 حسینی همدانی با تاکید بر اینکه استقلال یا وابستگی کشور با تصمیمات مجلس رابطه مستقیم دارد و در هر قرارداد و کنوانسیون خارجی با بیگانگان باید مصالح کشور را در نظر گرفت، افزود: مجلس از هیچ قدرتی نباید بترسد و و در دوره جدید مجلس، رهبر انقلاب مواردی مانند اقتصاد مقاومتی، فرهنگ و عمل انقلابی را اولویت‌های مجلس برشمردند که قسمتی از مطالبات تاکنون بر زمین مانده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام، گفت: مطالبه و خواسته رهبری و مردم از نظام بین‌الملل در این سخنرانی بیان شد که این مطالبات خواسته ملی است و مسئولان نباید ذره‌ای از این مطالبات کوتاه آمده و مسئولان در مواجهه با دشمنان مقتدرانه سخن بگویند که سبب امنیت کشور نیز می‌شود و اگر در مقابل دشمن منفعلانه عمل کنند دشمن پررو خواهد شد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه به اروپا نیز نباید اعتماد کرد و دیدیم که کره شمالی بعد از نابودی تاسیسات هسته‌ای خود با بدعهدی آمریکا مواجهه شد، عنوان کرد: آمریکا و اروپا درصدد هستند در ضمن پرونده هسته‌ای تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران انجام داده تا زمان را به نفع خود خریده و به کشور آسیب وارد کنند و باید تکلیف مذاکرات کامل مشخص و به سود مردم و منافع کشور عمل شود.

وی با اشاره به اینکه از زمان به قدرت رسیدن رئیس‌جمهور آمریکا و تشکیل کابینه وی عناصر ضد ایرانی در آن حضور دارند و برای براندازی ایران هدف‌های خود را راهبری می‌کنند، ادامه داد: وزیر خارجه جدید آمریکا با پررویی و بی‌شرمی به دنبال ناآرامی اجتماعی داخلی در کشور است ولی مشخص شده که آمریکا هیچ برنامه مشخص جز مسائل اقتصادی برای ضربه زدن به کشور ندارد.

 حسینی همدانی با اشاره به موفقیت‌های انتخاباتی و سیاسی محور مقاومت در لبنان و عراق و استیصال آمریکا، بیان کرد: بدون ایران هیچ یک از مشکلات منطقه برطرف نخواهد شد و افرادی در داخل از این سخنان وزیر خارجه آمریکا ترسی نداشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت شهر کرج اشاره کرد و گفت: وضعیت شهر کرج که محل رفت و آمد و گذرگاه کشور است خوب نیست و وهن و سبکی و بی توجهی و بی‌احترامی به مردم در شهر کرج وجود دارد که لیاقت این مردم حماسه‌ساز اینگونه عمل کردن نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه سیاست و جناح بازی بر کرج رنج وارد می‌کند و آقایان باید دست از این حرف‌ها و رفتارها بردارند، تاکید کرد: دیدیم که با یک باران چه جریانی در شهر کرج اتفاق افتاد و در ایام شعبانیه و سوم خرداد نیز شهر کرج کم رمق بود و شهر بویی از حماسه سوم خرداد به خود ندید.

وی ادامه داد: به بعضی از اعضای شورا گفته شده که خدمت کنید ولی یکی از اعضای شورا در جایی بیان کرده که ما فقط به جناح و لیست سیاسی خود بدهکار هستیم که این حرف بسیار سبکی است و البته در کار شورای شهر نباید دخالت شود ولی این به معنای خلاف قانون و رفتارهای سلیقه‌ای نیست.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه کسی و جریانی حق دخالت در کار شورا برای انتخاب ندارد، ادامه داد: هر کسی دخالت کرد به من بگوئید تا برطرف شود ولی از آن طرف شورای شهر فردی را برای شهرداری انتخاب کند که ملاک‌های انقلابی را داشته باشد.

وی افزود: ملاک انتخاب یک فرد این است که دزد و اهل فتنه سال 88 و مشکل‌دار نباشد و به این فرد نباید رای داد ولی این بیان ملاک‌ها تحمیل و دخالت در کار شورای شهر نیست، اگر زمانی فردی تحمیل شد دخالت است.

 حسینی همدانی با تاکید بر اینکه دستگاه امنیتی و قضایی استان بر روی بعضی از افراد نظری دارند که متخلف است که باید فرد دیگری را پیدا کرد، خاطرنشان کرد: این حرف بدی نیست که کسی که صلاحیت ندارد نباید انتخاب شود و این موضوع باید تمام شود که مشکلات شهر برطرف گردد.

وی با بیان اینکه چهارشنبه و بعد از نماز ظهر و درس اخلاق زمان ملاقات مردمی است، گفت: من با کارچاق‌کنی و دلالی برای دریافت وقت ملاقات توسط افرادی دیگر مخالفت کرده و از فساد جلوگیری کردم و در موضوعی دیگر بیان می‌شود که چرا من امام جمعه موقت ندارم که در حکم بنده از سوی رهبر انقلاب امام جمعه قرار داده شده است و قصد هم ندارم امام جمعه موقت تعیین کنم ولی افرادی انتخاب شدند که در زمان مقرر و اضطرار این کار را برعهده بگیرند.

امام جمعه کرج با اشاره به شکایت از تعدادی خبرنگار نیز گفت: بنده از هیچ فردی شکایت نکرده و مسئله شخصی هم با کسی ندارم ولی عده‌ای ناجوانمردانه این موضوعات را طرح می‌کنند که ظلم است و به بنده ارتباطی ندارد.

وی در رابطه با مصلی کرج نیز عنوان کرد: مردم محترمانه مبالغ و کمک های خود را تحویل می‌دهند و رهبر انقلاب نیز در دیداری که بنده با ایشان داشتم بر ساخت مردمی آن تاکید داشتند.

تسنیم