مدیر منطقه 9 شهرداری کرج:

جمع‌آوری دست‌فروشان سیار وظیفه شهرداری نیست/ نیروی انتظامی باید وارد عمل شود

  • چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 11:39
مدیر منطقه 9 شهرداری استان البرز اظهار داشت: جمع‌آوری دست‌فروشانی که به‌صورت سیار اقدام به فروش اقلام خود می‌کنند در حیطه شهرداری نیست و باید ارگان نیروی انتظامی به آن رسیدگی کند.

عباس حق محمدلو امروز در رابطه با دست‌فروشانی که در پشت مدرسه دهخدا واقع در چهارراه دانشکده تردد می‌کنند، گفت: از حدود یک ماه گذشته شکایت‌های متعدد مردمی از سوی شهروندان به این شعبه گزارش‌شده است.

وی با اشاره بر اینکه این افراد بساطی روی زمین پهن نمی‌کنند، افزود: بر اساس ماده 55 قانون در مکان‌هایی که افراد اقدام به سد معبر می‌کنند و یا دست‌فروشی می‌کنند، شهرداری می‌تواند به آن‌ها رسیدگی کند.

مدیر منطقه 9 شهرداری استان البرز در ادامه اظهار کرد: متأسفانه این افراد دست‌فروش، با حمل کیف بر روی دوش خود به‌صورت عابر پیاده تردد دارند و به‌صورت سیار اقدام به دستفروشی می‌کنند که رسیدگی به آنها بر عهده نیروی انتظامی است.

حق محمد لو افزود: امیدواریم با احداث کتابخانه‌های سیار در پیاده‌روهای آن منطقه، فضای حاکم بر آنجا تغییر کند و به‌زودی به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

وی در خصوص نخاله‌های موجود در اطراف پایانه شهید کلانتری گفت: حدود 15 روز است که این منطقه پاک‌سازی‌شده است.

مدیر منطقه 9 شهرداری استان البرز در پایان یادآور شد: زباله‌های پشت دیوار مترو محمد شهر مربوط به حوزه‌ی منطقه دو شهرداری می‌باشد که پیگیری‌های لازم انجام‌شده و به‌زودی آن منطقه هم پاک‌سازی می‌شود.

فارس