طرح جامع برای نظرآباد تدوین می شود

  • دوشنبه, 27 فروردين 1397 04:27

فرماندار نظرآباد با اشاره به ظرفیت های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی این شهرستان گفت: امسال با کمک دستگاه های اجرایی طرح جامع توسعه نظرآباد تدوین می شود.

محمدرضا فلاح نژاد روز دوشنبه در نشست شورای اداری نظرآباد اظهار کرد: لازم است مدیران دستگاه های اجرایی برای تدوین طرح جامع توسعه این شهرستان به کمک فرمانداری بیایند.
وی با اشاره به فعالیت های واحدهای تولیدی بزرگ و قدیمی دراین شهرستان گفت: نظرآباد با برخورداری از 2 شهرک صنعتی دولتی و غیردولتی و شرکت های تولیدی همچون فخرایران و سیمان آبیک مشکلی در بازار فروش ندارد و می تواند به عنوان یک قطب تولیدی صنعتی در کشور مطرح شود.
فلاح نژاد بیان داشت : در طرح جامع توسعه شهرستان نظرآباد بایستی ظرفیت ها و کاستی های این شهرستان دیده شود.
وی دربخش دیگری از سخنانش گفت: امسال برای حمایت از کالای ایرانی در شهرستان نظرآباد برنامه های مناسبی پیش بینی شده تا شعار سال محقق شود.
وی با بیان اینکه شهرستان نظرآباد رتبه اول تولید شیر با 5 هزار و 800 تن در روز را دارد، گفت: بزرگترین واحد گاوداری شیری کشور با10 هزار راس دام متعلق به نظرآباد است.
فلاح نژاد گفت: شهرستان نظرآباد با جمعیتی حدود160 هزار جمعیت دارای 2 بخش، 4 دهستان و 54 آبادی است که بیش از 85 درصد جمعیت در شهر نظرآباد و مابقی در روستاها مستقر هستند.
فرماندار نظرآباد به مسائل و مشکلات این شهرستان اشاره کرد و افزود: این منطقه در حوزه گردشگری از ظرفیت خوبی برخوردار است .
وی به کمبودآب در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در مدیریت منابع آبی مشکل داریم که به نوعی نیازمند فرهنگسازی است .
فلاح نژاد، نبود مجتمع ورزشی و فرهنگی، کمبودفضای سبز ، وجود بافت های فرسوده شهری و محدودیت راه ها به عنوان بخشی از کاستی های نظرآباد نام برد وگفت: امیدواریم با تلاش مسئولان و جذب سرمایه گذار و دریافت اعتبارات استانی و ملی این مشکلات مرتفع شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان البرز در این نشست ، تدوین طرح توسعه نظرآباد را یک حرکت موثر برای رفع مشکلات و رونق اقتصادی منطقه دانست و اظهار داشت: این طرح موتور توسعه شهرستان خواهد بود.
زهرا عربشاهی گفت : طرح آمایش سرزمین با هدف توزیع بهینه جمعیت و فعالیت سرزمینی باید به گونه ای ترسیم کرد که هر منطقه متناسب با قابلیت ها، نیازها و موقعیت خود از طیف مناسبی از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی برخوردار شود.
وی افزود: استان های تهران ، البرز و قم در منطقه بندی طرح آمایش سرزمین به صورت واحد دیده شده اند تا جهت گیری واحدی در این طرح صورت بگیرد.
وی به فرآیند تدوین بودجه وتقسیم اعتبارات اشاره کرد وگفت: بودجه استان ظرف هفته آینده ابلاغ خواهد شد و با بررسی های صورت گرفته بودجه هر شهرستان توزیع می شود.
عربشاهی افزود: مسئولان باید با مدیریت صحیح نسبت به جذب اعتبارها اهتمام بورزند .
نظرآباد در 45 کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز واقع است.

ایرنا