مدیران ورزشی چه کار می کنند؟

  • دوشنبه, 17 مهر 1396 11:55

هومن ناظمی

هر ساله در لیگ برتر فوتبال ایران شاهد اتفاقات ناخوشایندی هستیم که باعث شده فیفا محرومیت هایی را برای بعضی باشگاه های لیگ برتری اتخاذ کند.

سال گذشته دو تیم استقلال و تراکتورسازی تبریز به دلیل شکایت چند بازیکن اسبق خود به دلیل عدم پرداخت مطالبات مالی با محرومیت از پنجره نقل و انتقالات مواجه شدند و در فصل جدید لیگ برترهم با شکایت باشگاه ریزه اسپورت ترکیه باشگاه پرسپولیس تا سال آینده حق جذب بازیکن نخواهد داشت تا مشکلات این باشگاه بیشتر شود.

در سالهای اخیر باشگاه پرسپولیس به دلیل مشکلات مالی و عدم پرداخت مطالبات مالی بازیکنان و مربیان سابق خود با حاشیه های فراوانی همراه بوده است و به تازگی مدیران این باشگاه موفق شدند بدهی سنگین ژوزه را پرداخت کنند ولی بی برنامگی در این باشگاه باعث شده هر روز شاهد اتفاقات پرحاشیه باشیم.

این روزها پس از وفور جرائم و محرومیت های متوالی باشگاه ها و تیم های مختلف ورزشی ما در سطوح بین المللی یک سوال بزرگ برای خیل عظیمی از مردم ایجاد شده است؛ چرا ورزش به خصوص فوتبال ما دچار این معضل شده است و اساسا مدیران ورزشی ما چه کار می کنند؟

بی شک برخی مدیران باشگاه های لیگ برتری نگاهشان بیشتر پر کردن صفحات جراید رنگی است و کمتر توجه ای به شرایط باشگاه خود دارند و در فصل نقل و انتقالات سعی می کنند با جذب بازیکنان نامدار و یا چشم رنگی تیمی آماده کنند پر از ستاره. جالب است که این مدیران ناآشنا با مسائل ورزش فکر می کنند هر چه میزان مبلغ قراردادها بیشتر باشد و بعضا باشگاه مقروض تر شود، موفقیت آنها تضمین خواهد شد؛ لذا هنگام قرارداد بستن بذل و بخشش کرده و برصفرهای آن می افزایند!! وبعد از چند سال همان بازیکن به دلیل عدم پرداخت مطالبات خود به فیفا شکایت می کند.

باشگاه پرسپولیس این روزها یکی ازتیم هایی است که به دلیل تغییرات فراوان در سطح مدیریتی و حضور مدیران ناآشنا با مسائل ورزش پرونده های زیادی در فیفا دارد.

بدهی به ژوزه ،محرومیت از پنجره نقل و انتقالات،شکایت باشگاه ریزه اسپورت و محرومیت 4 ماهه مهدی طارمی از جمله آخرین شاهکارهای مدیران این باشگاه است.

در پرونده آخر مسلماً مقصران ردیف اول این محرومیت مهدی طارمی و مدیران باشگاه پرسپولیس هستند. نحوه جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس، پیوستن این بازیکن به ریزه اسپور و مهم‌تر از آن جدایی پرحرف و حدیث این مهاجم از تیم ترکیه‌ای و بازگشت دوباره به پرسپولیس از همان ابتدا قابل پیش‌بینی بود و در روزهای حساس که پرسپولیس نیاز به بازی طارمی دارد نمی تواند از او استفاده کند.

و در نهایت باشگاه های فوتبال ایران فقط نام حرفه ای را یدک می شکند و امیدواریم در آینده ای نزدیک شرایطی مهیا شود تا شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.