در انتظار پایان بحران

  • دوشنبه, 27 شهریور 1396 00:54

هومن ناظمی

تیم فوتبال استقلال تهران با کسب 4 شکست از 6 هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران روزهای بحرانی را سپری می کند و فشار هواداران پرشمار این باشگاه به عملکرد کادر فنی روز به روز بیشتر می شود و مشخص نیست کادر مدیریتی استقلال چه تصمیمی برای پایان دادن به  این بحران دارد.

این روزها داستان فصل قبل هفته به هفته برای آبی پوشان تکرار می‌شود ولی در سال گذشته تماشاگران استقلال به آینده تیم خوشبین بودند و بازی های خوب استقلال در هفته های ابتدایی باعث شده بود سرمربی آبی پوشان به جوانان خود اعتماد کند که در ادامه راه با نتایج خوب آبی پوشان و شکست پرسپولیس در دربی پایتخت همراه بود.

ولی این روزها تیم پرستاره استقلال با تیم فصل گذشته خود متفاوت است وحتی بازیکنان این تیم در زدن گل هم ناکام هستند.

منصوریان و کادر مدیریتی استقلال در فصل نقل و انتقالات موفق بودند و جذب بازیکنان با تجربه و ستاره باعث شد هواداران به این تیم امید قهرمانی داشته باشند.تیم پر مهره استقلال با وجود اینکه هر هفته چند بازیکن موثر جزو مصدومان این تیم هستند؛ اما با این حال نفراتی وجود دارند که می‌توانند در حد نام استقلال و حضور در ترکیب این تیم باشند؛ ولی همچنان نتایج آبی‌ها دور از انتظار هواداران آنها رقم می‌خورد.

به نظر می رسد منصوریان شناخت خوبی از ترکیب تیمش و شرایط بازی های لیگ برتر ندارد و تغییرات فراوان در هر بازی باعث شده ساختار تیمی استقلال شکل نگیرد و شاهد اشتباهات تیمی فراوانی در بازی های آبی پوشان باشیم.

بی شک نباید تنها علی منصوریان قربانی این نتایج ضعیف استقلال باشد باخت در پنجمین بازی فصل مقابل پدیده در ورزشگاه آزادی موجب شد هیأت مدیره باشگاه استقلال در راستای شعار تماشاگران به منصوریان اولتیماتوم دهد تا در دو مسابقه پیش رو برابر گل‌گهر سیرجان در جام حذفی و پارس جنوبی جم در لیگ فقط به پیروزی برسد که این تصمیم استرس بیشتری روی تیم و به ویژه سرمربی جوان استقلال وارد کرد و آرامش از این تیم دور شده است.

در سالهای گذشته علی منصوریان نشان داده مربی توانمدی است و تصمیمات مدیریتی می تواند بر فعالیت او تاثیرگذار باشد.

حالا منصوریان در شرایط خاصی قرار دارد ومشخص نیست حتی هفته بعد مقابل ذوب‌آهن روی نیمکت استقلال خواهد نشست یا عاقبت دیگری در انتظار او است.باید منتظر ماند و دید آیا این مربی جوان در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب‌آهن و امیر قلعه‌نویی خواهد بود یا سرمربی جدیدی هدایت استقلالی که منصوریان کلی برای آن نقشه و برنامه داشت را برعهده می‌گیرد.