امنیت امروز؛

نتیجه 34 سال مجاهدت خاموش

  • سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 05:06
 
سهراب کی منش
صبح که از خانه خارج می شوی، ترافیک سنگین، آزار دهنده است. خیابان ها پر از چاله اند و هوا کمی آلوده است. گوینده خبر رادیو از انفجار بمب در کشور همسایه می گوید که چندین کشته و زخمی در پی داشته است. به این فکر می کنی که امروز نرخ ارز کمی بالاتر رفته و قیمت برخی اجناس هم نوسان پیدا کرده و احتمالا باید برای خرید کالایی که برایش برنامه ریزی کرده بودی، یک ماه دیگر هم پس انداز کنی ولی هم زمان به این هم فکر می کنی که چه خوب است از آن دست خبرها که گوینده رادیو می گفت، در مورد کشور خودمان نمی شنویم. چه خوب است خیابان های شهرهایمان از خون هموطنان مان رنگین نمی شود و می توانیم با خیال آسوده خمیازه ای بکشیم و ریه هایمان را از هوای کمی آلوده بهاری، پُر کنیم. 
در سال های دور اما این گونه نبود. دشمنان خارجی و ضد انقلاب داخلی به مثابه دو لبه یک قیچی، مرد و زن، پیر و جوان و کودک را به خاک و خون می کشیدند و در رادیوهایشان قهقهه مستانه سر می دادند. سال هایی که گروهک های ضد انقلاب و ضد مردم با همه توان و ابزارشان از تیغ موکت بر گرفته تا مسلسل ژ3، مردم را نشانه رفته بودند و اربابان خارجی شان هم از هیچ کمکی به ایشان دریغ نمی کردند . 
نوشتن از اینکه چگونه آن شرایط تغییر پیدا کرد و چه کسانی باعث تغییر آن شرایط دهشتناک به آرامش و امنیت کنونی بوده و هستند، کمی سخت است . چرا که باید از سربازان گمنامی بنویسیم که نه نامشان بر سر زبان هاست نه نشانی از ایشان در منظر دید عموم. باید ازمردان و زنانی بنویسیم که مظلومانه و بی ادعا، گاه در سخت ترین شرایط در شهر یا در دل کویر، کوه و بیابان، مناطق مرزی، حتی در عمق کشورهای دوست و دشمن، مجاهدت می کنند، بی خوابی می کشند و گاه جانشان را به خطر می اندازند تا کوچک ترین خدشه ای بر امنیت این مرز و بوم وارد نشود. چرا که باید زن و مرد ایرانی با آسودگی و امنیت خاطر کار و زندگی کند و باید که مزدور و خائن به کشور و نظام، لحظه ای آرامش و راحتی نداشته باشد و در حرکتی و در هر قدمی، احساس کند چشمانی تیزبین مراقب اوست و به وقت مناسب هم گرفتار چنگال عدالت نظام خواهد شد . 
مقایسه خدمات و مجاهدت های فرزندان انقلاب در وزارت اطلاعات با هر سرویس اطلاعاتی خارجی، خواه دوست و خواه دشمن، چندان محلی از اعراب ندارد. چرا که در سرویس های اطلاعاتی خارجی این منطق غالب است که "هدف وسیله را توجیه می کند" لذا برای نیل به یک هدف خاص و انجام یک پروژه از هیچ اقدام غیر اخلاقی، غیر شرعی و ... فروگزار نمی کنند.
 حال آنکه دستاوردهای عظیم سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، با پاک ترین روش های ممکن و با رعایت کامل اخلاق، انصاف و در مطابقت کامل با شرع مقدس اسلام حاصل می شود و از این رو می توان وزارت را پاک ترین سازمان اطلاعاتی جهان نامید . 
از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت که اکثر سرویس های اطلاعاتی کشورهای در حال توسعه در واقع کارگزاران و عوامل محلی یک یا چند سرویس بزرگ غربی و فرا منطقه ای بوده و از خود اختیار چندانی نداشته و قدرت چندانی نیز ندارند. حال آنکه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با تکیه بر قدرت مردمی و استفاده از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب به عنوان یک سرویس کاملا مستقل و هم تراز با سرویس های قدرتمند جهانی و یک سر و گردن بالاتر از سرویس های کشورهای منطقه در جهان شناخته شده و عرض اندام می کند. شاهد این مدعا اینکه بعد از دهه هشتاد شمسی، سرویس های قدرتمند جهانی در مصاف با سربازان گمنام امام زمان، حتی در مواردی منابع اطلاعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند که مهم ترین خط قرمز هر سازمان اطلاعاتی در جهان است . 
قطعا یک هفته در سال برای بزرگداشت این عزیزان کم است. اما دست کم فرصتی پیش می آید که بشود از این مجاهدت ها نوشت و یاد آور شد. در همین لحظه که خواننده مشغول مطالعه این مطلب است، جنگی عظیم، پیچیده و چند لایه اقتصادی، سیاسی و امنیتی بر علیه کشورمان در حال انجام است و سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات  نیز همراه و هم دوش جان بر کفان در سایر دستگاه های امنیتی انتظامی در خط مقدم این نبرد حاضر هستند.
 باشد که ما نیز بتوانیم با تحقق جامعه اطلاعاتی 80 میلیونی با هشیاری و چشمانی تیزبین و ذهنی آگاه، یاریگر این عزیزان در این جنگ همه جانبه ولی نامرئی باشیم...
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید