پیام رئیس دانشگاه آزاد به مناسبت یادواره الگو‌های جاودانه، اسوه‌های صبر

  • شنبه, 05 اسفند 1396 06:04

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت برگزاری چهارمین یادواره الگو‌های جاودانه، اسوه‌های صبر (بزرگداشت سردارسرلشکر شهیدحاج احمد سوداگر) که با حضور جمعی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر، در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، پیامی صادر کرد.

متن پیام فرهاد رهبر به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند مردگانند، بلکه آن‌ها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند...
سلام و رحمت خداوند برشهدای راه حق و حقیقت از کربلا تا انقلاب اسلامی، از دفاع مقدس تا دفاع از حرم و حریم اسلام. سلام بر شهیدان جان بر کفی که به قتال با کفار و منافقین زمانه خویش برخاستند و با بذل جان به دیدار حق شتافتند.
سلام بر جانبازان سرافراز که با اهداء عضوی از اعضاء خود و یا با سوز نفسشان لذت شهادت را استشمام می‌کنند؛ و سلام بر آزادگان و رزمندگان جبهه حق که با خاطرات و دلسپردگی خود به آن دوران سخت و شیرین راویان صادق مجاهدت‌ها و رشادت‌های دلیرمردان این سرزمین هستند؛ و سلام و درود بی‌کران بر خانواده‌های صبور و مقاوم شاهدان و ایثارگران، آنان که چشم و چراغ این ملتند آنان که پرستاران یادگاران سوخته‌ی وصال دفاع مقدس می‌باشند و آنان که سجادگونه و زینب‌وار ادامه دهنده راه سرخ شهداء و جانبازان هستند.
بسیار خرسندم که یادواره الگو‌های جاودانه، اسوه‌های صبر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به منظور پاسداشت شهداء و ایثارگران که الگو‌های جوانان ما هستند و خانواده‌های آنان که اسوه‌های صبر می‌باشند، برگزار می‌گردد.
دانشگاه آزاد اسلامی مفتخر است که پذیرای بیشترین دانشجوی جامعه ایثارگری کشوری می‌باشد تا نسبت به تعلیم و تهذیب آنان نهایت تلاش را داشته و تمامی امکانات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود را جهت ارتقاء سطح دانش و توانمندی علمی ایثارگران بکارگیرد؛ و در همین راستا از ایثارگران عزیز مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهم، همچنان که پدران شما در مدرسه عشق و ایثار بالاترین امتیاز را کسب کردند، شما نیز در مدرسه تعلیم و تربیت جزء ممتازین باشید تا بتوانیم جمهوری اسلامی ایران را به مجد و عظمت نهایی خود برسانیم.
در پایان از دست‌اندرکاران برگزاری این یادواره که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه را موجب می‌گردد سپاسگزاری می‌نمایم.