آغاز اکران ویژه فعالان فرهنگی البرز با عنوان «سینما بصیرت»

  • سه شنبه, 28 آذر 1396 17:56

اسماعیل آجرلو اظهار کرد: سینما بصیرت از ۹ دی ماه وبا اکران دو فیلم مستند قائم مقام و رزم بزم و فیلم سینمایی اشنوگل آغاز می شود و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این فیلم ها به میزبانی سینما هجرت کرج اکران می شود و مخاطب هدف آن مسئولان، هنرمندان و فعالان فرهنگی الببرز است.

آجرلو با ابراز امیدواری به استمرار این اقدام فرهنگی در طول سال گفت: سینما بصیرت آغازی بر طرح اکران ویژه هنرمندان و فعالان فرهنگی در این استان است.

رییس حوزه هنری استان البرز به معرفی فیلم ها پردخت و گفت: مستند قائم‌مقام به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری‌نیا روایتی بدون سانسور از زندگی آیت الله منتظری را به تصویر کشیده است و روایتی از مبارزات پیش از انقلاب تا فوت ایشان را شامل می شود.

وی ادامه داد: فیلم سینمایی «اشنوگل» به کارگردانی هادی حاجتمند و علی سلیمانی یک اثر دفاع مقدسی با موضوعی نو و جسورانه است و مستند «بزم رزم» به کارگردانی سیدوحید حسینی سرگذشت پرفراز و نشیب موسیقی در سال‌های جنگ را در دو داستان روایت می کند.

آجرلو با اشاره به رایگان بودن تماشای این آثار به ساعات اکران  اشاره کرد و گفت: مستند قائم مقام روز شنبه ۹ دی ماه و فیلم سینمایی اشنوگل روز ۱۰ دی ماه ساعت ۱۸/۳۰ در سالن هجرت و همچنین مستند بزم رزم روز ۱۱ دی ماه ساعت ۱۸ در سالن نصر سینما هجرت اکران می شوند.