به همت کانون فرهنگي- تربيتي شهيد فهميده برگزار شد

روزي مختص کودکان با طعم تخم مرغ و بوي نابِ کودکي

  • سه شنبه, 18 مهر 1396 04:03

 فرزانه یوسفیان

پيام به کودکان جوانه هاي کانون

کودک عزيزم

در روز کودک از خدا برايت

دلي سرشار از شادي و لبي شکفته از لبخند آرزو مي کنيم.

رديف سمت چپ سالن را به کودکان اختصاص دادند و والدين در رديف ديگري نشستند، نگاه هايي که هر ازگاه از لابلاي ستون ها و ازدحام صندلي ها به مادرانشان داشتند و لبخندي که در پسِ گره خوردن نگاهشان بر لبانشان نقش مي بست، نشان از سرزندگي و احساس رضايتي بود که با همان سن کم، درک مي کردند. مراسم به مناسبت روز جهاني تخم مرغ و هفته جهاني کودک برگزار شده بود؛ روزي که کودکانِ سراپا غرق شادي، شادتر از هميشه مي دانستند که اين جشن و حضور مادرانشان براي آن ها و براي روزي به نامشان است.

معاون بخش جوانه هاي کانون فرهنگي- تربيتي شهيد فهميده در حاشيه ي برپايي اين مراسم، ضمن تبريک اين ايام به تمامي کودکان گفت: کانون فرهنگي تربيتي شهيد فهميده به مناسبت هفته جهاني کودک و روز جهاني تخم مرغ جشنواره اي را با هدف ترويج فرهنگ استفاده از غذاهاي مزيت دار و داراي پروئتين بالا و آشنايي دانش آموزان با مواد غذايي سالم و بهداشتي و عدم مصرف مواد غذايي از قبيل پفک و چيپس و... برگزار کرد.

بهجت جانفشان در ادامه سخنانش گفت: تهيه غذا توسط والدين کودکان با تخم مرغ و اهداي جوايز به برندگان، سخنراني کارشناس تغذيه در خصوص استفاده روزانه تخم مرغ، اجراي نمايش با پيام استفاده از غذاهاي سالم، اهداي جايزه به دانش آموزان به مناسبت روز جهاني کودک و بازي مار و پله با هدف آشنايي کودکان با غذاهاي مقوي، از جمله برنامه هايي بود که در جشنواره روز جهاني تخم مرغ و هفته جهاني کودک برگزار شد.

در ادامه تهامه سادات سيد مصطفوي کارشناس تغذيه مرکز سلامت امام جعفر صادق (ع) که به عنوان سخنران در خصوص فوايد استفاده از تخم مرغ سخناني را در جمع والدين داشت، در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار پيام آشنا گفت: هدف از برگزاري اين برنامه آشنايي کودک و اولياء با تغذيه سالم و ارزش غذايي بالاي تخم مرغ است.

اين کارشناس در ادامه گفت: با توجه به اينکه کودکان و نوجوانان در سن رشد هستند، به همين دليل نياز به انرژي و ويتامين هاي بيشتري دارند و داشتن تغذيه سالم حائز اهميت است.

سيد مصطفوي با اشاره به اينکه شيوع چاقي و اضافه وزن در کودکان زير 6 سال بسيار شايع شده است، گفت: چاقي و اضافه وزن در سن قبل از 5 سالگي سبب چاقي در بزرگسالي مي شود. يکي از اهداف برنامه آشنايي کودکان با تغذيه سالم و هرم غذايي جهت کنترل و پيشگيري اضافه وزن و چاقي است. توصيه مي شود هر فرد سالم روزانه 1 عدد تخم مرغ مصرف کنند. تخم مرغ به دليل ارزش  غذايي، پروتئين بالا، محتويات ويتامين، املاح و اسيد چرب مفيد، غذاي موثري براي سلامتي افراد است.

اين جشنواره به همت رحمان عليزاده مدير، بهجت جانفشان معاون بخش جوانه ها و مهين محمدي معاون کانون فرهنگي- تربيتي شهيد فهميده و با حضور رويا محمودي کارشناس برنامه کودک، پريسا جوادي کارشناس تغذيه ستاد استان البرز، بهار غلامعلي پور مراقب سلامت و تهامه سادات سيد مصطفوي کارشناس تغذيه پايگاه سلامت امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید