به همت حوزه هنری البرز انجام شد؛

رونمایی کتاب زندگینامه شهید ابراهیم خانی در البرز

  • شنبه, 15 مهر 1396 14:56

مراسم شب خاطره و یادبود سرلشکر شهید ابراهیم خانی از شهدای گرانقدر ارتش جمهوری اسلامی ایران و رونمایی از کتاب زندگینامه داستانی این شهید با عنوان «دیدارهای ناتمام» توسط حوزه هنری البرز برگزار شد.

به گزارش پیام آشنا؛ این مراسم روز پنج‌شنبه 13 مهرماه با حضور خانواده‌های معظم شهدا و مسئولین استانی،‌ کشوری و لشکری در شهر کرج و به پاس رشادتهای سرلشکر شهید ابراهیم خانی که از شهدای شاخص ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس بود با همت دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری البرز و همکاری سازمان بسیج اصناف و بازاریان و کنگره شهدای استان در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی خدماتی میلاد کرج برگزار شد.

در این مراسم امیر یاسینی مشاور فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار مولایی فرمانده سپاه استان البرز، سرهنگ بیات جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز، سرهنگ دانشیار مسئول کنگره شهدا و سرداران شهید استان البرز، مهندس علی خیلدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، مهندس کریمی رئیس اتاق اصناف استان البرز و جمعی از فرماندهان و امیران ارتش جمهوری اسلامی ایران، خانواده معزز شهدا، نویسندگان و پژوهشگران و سایر مسئولین استانی حضور داشتند.

دکتر اسماعیل آجرلو رئیس حوزه هنری البرز در ابتدای برنامه ضمن خیر مقدم به همه میهمانان، تدوین کتاب زندگینامه داستانی سرلشکر شهید ابراهیم خانی را اولین تجربه این مرکز در خصوص ثبت و ضبط زندگینامه شهدای پرافتخار ارتش دانست و ابراز امیدواری کرد که این جریان ادامه دار باشد.

در ادامه این مراسم پس از شعرخوانی وحید عظیم پور، سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز بیان کرد: با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در ابتدای جنگ تحمیلی بود، معجزه وحدت اتفاق می‌افتد و برادران ارتش و سپاه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و به واسطه این همدلی شکست حصر آبادان اتفاق افتاد و بعد از آن پیروزی‌های متعدد برای رزمندگان ما بوجود آمد.

 امیر یاسینی مشاور فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن خوانش اشعاری در وصف شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، همه شهدا و خدمتگزاران به میهن اسلامی را محترم خواند و بیان کرد: در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی کشور تفاوتی میان برادران ارتش و سپاه ندارد بلکه همه سربازان این خاک مقدس هستیم.

در بخش دیگر این برنامه‌ ضمن بیان تشکر از مسئولین حوزه هنری البرز و سایر دست اندرکاران برگزاری مراسم مذکور توسط حسین خانی فرزند شهید ابراهیم خانی، از کتاب زندگینامه داستانی این شهید بزرگوار با عنوان «دیدارهای ناتمام» رونمایی شد.

گفتنی است کتاب «دیدارهای ناتمام» به همت دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و به قلم علی شهبازی و جواد حاجی‌پور توران‌پشتی تدوین و توسط انتشارات سوره مهر به انتشار رسیده است که در پایان برنامه نویسندگان این کتاب ارزشمند مورد تقدیر قرار گرفتند.