آموزش وپرورش البرز برای تدوین مقاله فراخوان داد

  • شنبه, 12 خرداد 1397 00:17

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که به مناسبت بیست ونهمین سالگرد ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی، مسابقه مقاله نویسی دانش آموزی در این استان برگزار می شود.

مسعود مهران نیا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف از برگزاری این مسابقه آشنایی بیشتر دانش آموزان با شخصیت، افکار ، فداکاری ها و زندگینامه حضرت امام خمینی (ره) است .
وی با بیان اینکه با اجرای این برنامه فرهنگی بار دیگر خاطره فداکاری های بزرگ مردی که مظهر آزادگی، استقلال طلبی و خداخواهی ملت ایران بود در دل ها زنده می شود،اظهار داشت: دراین فراخوان دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه شرکت می کنند.
وی موضوع مقالات این فراخوان را امام خمینی (ره ) و جوانان، امام خمینی (ره) و عدالت اجتماعی، امام خمینی (ره) امید و ایستادگی، امام خمینی (ره) نظم ، انضباط اجتماعی و قانونمداری و امام خمینی (ره) و وحدت مسلمانان ذکر کرد.
وی یادآور شد: مقالات باید به صورت تایپ شده و حداقل در 5 صفحه تنظیم و به همراه فایل word در لوح فشرده تا تاریخ 15 تیرماه 97 به اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش البرز ارسال شود.
مهران نیا اضافه کرد: به مقالات برتر جوایز ارزشمندی مانند سکه بهار آزادی و ... اهدا می شود.
وی ادامه داد: خرداد ماه یاد آور حماسه و شکوه در تاریخ انقلاب اسلامی است زیرا در قیام الهی 15 خرداد 1342 اولین شکوفه حرکت و جنبش اسلامی ملت ایران به رهبری فقیه فرزانه، حضرت امام خمینی (ره) جوانه زد و ندای آزادی خواهانه و استقلال طلبانه ملت خداجوی این سرزمین ذهن و ضمیر جهانیان را به خود معطوف ساخت.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.