نام نویسی مناظره دانشجویی در البرز آغاز شد

  • یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 22:45

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز از آغاز نام نویسی برای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی «نشان خواجه نصیرالدین طوسی» در دانشگاه‌های این استان خبر داد.

احمدرضا فیروزی روز دوشنبه  اظهار کرد: دانشجویان می‌توانند با تشکیل تیم‌های چهار نفره برای شرکت در این مسابقه نام نویسی کنند.
این مسئول خاطر نشان کرد: در زمان حاضر دانشگاه های پیام نور، علوم پزشکی وعلمی کاربردی با همکاری و نظارت دبیرخانه مسابقات مناظرات دانشجویی اقدام به برگزاری مسابقات به صورت درون‌ دانشگاهی کرده‌اند.
فیروزی افزود: تاکنون 14 تیم با این رویکرد شکل گرفته‌اند که با توجه به آغاز فراخوان استانی، تعداد تیم‌ها افزایش خواهد یافت.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز اظهار کرد: این مسابقات با هدف ارتقا فرهنگ گفت وگو و گسترش بحث علمی در 2 مرحله دانشگاهی و استانی ویژه بهار و تابستان سال جاری برگزارمی شود و برگزیدگان مرحله استانی به مرحله منطقه‌ای صعود خواهند کرد.
فیروزی افزود: در هر مناظره چهار نفر شرکت می‌کنند که 2 تن از آنان برای اثبات قضیه(موافق) و 2 تن دیگر برای نفی آن(مخالف) می‌کوشند و برای به کرسی نشاندن نظر خود اقامه دلیل می‌کنند.
وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات علاوه بر صدور گواهینامه برای تیم‌های شرکت‌کننده، به تیم‌های برتر استانی که به مرحله منطقه‌ای نیز راه خواهند یافت، جوایزی اهدا می‌شود.
فیروزی یادآور شد: مهلت ثبت نام مرحله استانی تا پایان اردیبهشت است و علاقه‌مندان می توانند برای نام نویسی و کسب آگاهی درباره چگونگی فرآیند برگزاری مسابقات به دفتر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز(دبیرخانه مسابقات مناظره دانشجویی) مراجعه و یا با شماره تلفن 34505151 - 026 تماس حاصل نمایند.
استان البرز دارای بیش از50 مرکز آموزش عالی است و جمعیت دانشجویی استان بیش از 150هزار نفر برآورد می شود.

ایرنا